Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

KKTC’de Yabancılara Satılan Topraklar Kime Ait

7 ay önce
55 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

KKTC’de Yabancılara Satılan Topraklar Kime Ait; KKTC’de yabancılara satılan toprakların kime ait olduğu,kimlerin toprak sattığı konusunda yoğun sorular geliyor KKTC toprak sahipliği konusunda bilgi vereyim Yasalara göre tek KKTC TAPUSU var Ne ki pratikte böyle değil KKTC tapusu olan topraklar 2 kategoride fiyatlandırılıyor.

Güneyde Karşılığı Olan Orijinal Tapulu Türk Mülklerine Ne Olacak

1974 öncesi Kıbrıs Türklerine ait olan ve “ORİJİNAL TÜRK TAPULU” denen mülkler.1974 Barış Harekatı öncesi Rumlara ait olan ve savaş sonrası KKTC  Devletine geçen topraklar. Devlet çıkardığı yasalarla 1974 öncesi Rumlara ait olan toprak ve konutları 2 kesime dağıtarak, KKTC TAPUSU verdi. Güneyde mülk bırakıp 1974’de Kuzeye geçenlere verilen EŞ DEĞERDE MÜLK TAPUSU. Devlet bunlara verdiği mülklere karşılık Güneyde bıraktıkları mülklerin tapularını devraldı. Bunun için onlara “feragatname belgesi ” imzalatıldı. Devlet bu feragatnameleri bir çözümde masaya koyacak, kuzeyde kalan Rum mülkleri ile takas yapıp mahsuplaşacak.

1975’de Türkiye’den gelen ve boş Rum köylerine yerleştirilen TC vatandaşlarına, Barış Harekatı’na katılıp KKTC’ye yerleşen gazilere, Şehit ailelerine ve mülksüz Kıbrıs Türklerine verilen TAHSİS TAPUSU Bu mülkler içinde en pahalı olanlar 1974 öncesi Kıbrıs Türklerine ait olan ve “orijinal Türk Tapulu” denen topraklardır. Bundan daha az değerli olan, EŞDEĞER TAPULU denen topraklardır. Bu mülklerin Güneyde karşılığı olan orijinal tapulu Türk mülkleri vardır.

10 yıl içinde KKTC’nin Sessiz işgali mi Tamamlanacak

KKTC'de Yabancılara Satılan Toprakların Kime Ait Güneyde Karşılığı Olan Orijinal Tapulu Türk Mülklerine Ne Olacak? 10 yıl içinde KKTC'nin Sessiz işgali mi Tamamlanacak.
KKTC’de Yabancılara Satılan Toprakların Kime Ait

En ucuz olan mülkler ise TAHSİSTEN HAK SAHİPLİĞİ çerçevesinde alınan ve çoğunlukla 1975’de Türkiye’den gelip adaya yerleşen vatandaşlara karşılıksız olarak verilen topraklardır Çok yanlış olmasına karşın,bu toprakların bir çözüm olursa geri alınıp Rumlara verileceği düşüncesiyle fiyatları daha düşüktür. Yabancılar, şirketler ve bir çözüm olacağına inanmayan kişiler bu mülkleri ucuza satın almaktadır. İşte yabancılara satılan toprakların çoğu bu kategoride olanlardır Tahsisten hak sahipliği çerçevesinde, devletin karşılıksız olarak kendilerine verdiği mülklerin sahibi olan vatandaşlar maddi sıkıntıları nedeniyle mülklerini satarak yeni villalar, pahalı arabalar veya Türkiye’de geldikleri yörelerden konutlar almaktadır Sadece bunlar değil, eş değerde mülk alan ve “orijinal Türk Tapusu” olan Kıbrıs Türkleri de teklif edilen astronomik rakamların cazibesiyle topraklarını satmaktadır Karpaz, İskele, Esentepe, Tatlısu bölgelerinde satılan topraklar ağırlıkla TAHSİS ve EŞDEĞER tapulu topraklardır. Mesarya Ovası köylerinde satılan topraklar ağırlıkla EŞDEĞER VE TAHSİS TAPULU topraklardır. Çatalköy Arapköy, Karaoğlanoğlu, Alsancak, Lapta, Karşıyaka bölgelerinde satılan topraklar ağırlıkla EŞDEĞER TAPULU topraklar ve az sayıda TAHSİS TAPULU topraklardır. Girne , Ozanköy, Zeytinlik, Akdeniz, Gaziveren bölgesinde satılan topraklar ağırlıkla ORİJİNAL TÜRK TAPULU  topraklardır.

KKTC’de Yabancılara Satılan Toprakların Kime Ait

Bankalardaki döviz mevduatları, trafikteki pahalı, lüks araç sayısı ve lüks villalar son yıllarda olağanüstü artış göstermiştir. Büyük oranda nedeni, STERLİN üzerinden satılan on binlerce dönüm arazidir. Topraklarımız, lüks araba olarak sokaklarda gezmekte, döviz mevduatı olarak bankalarda yatmakta ve yüzme havuzlu lüks villalar olmaktadır . Bu gidişin önü alınmazsa önümüzdeki 10 yıl içinde KKTC’nin sessiz işgali tamamlanacaktır.

KKTC’de Yabancılara Satılan Topraklar Kime Ait Güneyde Karşılığı Olan Orijinal Tapulu Türk Mülklerine Ne Olacak? 10 yıl içinde KKTC’nin Sessiz işgali mi Tamamlanacak.

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.