Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

KKTC’deki Mülk Satışları, Genişletilmiş İsrail İçin mi?

7 ay önce
62 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

KKTC’deki Mülk Satışları, Genişletilmiş İsrail İçin mi?; Hakan Fidan, Meclis bütçe komisyonunda Bakanlığının bütçesi görüşülürken yaptığı konuşmada, İsraillilerin KKTC’deki mülk alımında 12.sırada olduğunu ifade etti Sn. Bakanın verdiği bu bilgi sadece İSRAİL PASAPORTU ile mülk alanları kapsıyor. Ancak İSRAİL PASAPORTUNA sahip alıcıların hepsi İsraillimi?

Gazeteci Sabahattin İSMAİL‘ in haberine göre, Rusya, Ukrayna,İngiltere Almanya ve Türk pasaportu ile başvurarak alım yapıyor. Bunlar kayıtlara Rus, İngiliz, Alman Ukraynalı, TC vatandaşı olarak geçiyor. İlaveten KKTC vatandaşı yapılan Yahudilerin bir Kıbrıs Türkü gibi sınırsız mülk alma hakkı var.

3 dev inşaat şirketinin sahipleri KKTC vatandaşı ve asıl büyük toplu alımları bunlar yapıyor. Binlerce dönüm arazi alan bu yahudi şirketleri İsrailli olarak görülmediği için kayıtlara KKTC şirketi olarak giriyor. Bunlardan daha önemlisi ise, İsrailliler alımları avukatlar aracılığı ile Sözleşmeler üzerinden yapıyor. Bu sözleşmeler Tapu Dairesi’ne götürülüp onaylatılmıyor. Çünkü yasal hak olan 1 villa, bir daire yerine onlarca villa yüzlerce daire alımlarını içeriyor. O nedenle İsraillilerin gerçek alımlarının miktarı devlet tarafından tespit edilemiyor.

KKTC’deki Tapular üzerinden Yasa dışı Mülk Satışları

Avukatlar aracılığı ile İnşaat şirketleri üzerine alınan kanun dışı mülk alımlarında yasal boşluktan faydalananlara karşı Gazeteci Sabahattin İSMAİL‘in KKTC Hükümetine 10 Maddelik bir öneri sunduğunu ve bu önerinin içindeki en önemli madde ise (”6 ay içinde bu sözleşmelerin Tapu Dairesine teslim edilip Tapu başvurusu yapılmaması halinde tümüyle geçersiz ilan edilmesi”) şeklinde. Yasa böyle düzenlenirse bugüne dek yasadışı tüm alımlar ortaya çıkacak ve Yahudilerin gerçekte be kadar mülk aldıkları saptanacak. Bir villa, bir daire üstündeki satışlar ve arazi satışları geçersiz olacak. Mevcut yasada 21 gün içinde tapuya bildirim var. Ancak sözleşme üzerine tarih koymayıp kasada tutuyorlar, yasanın etrafından dolanıyorlar. Dolayısıyla geriye dönük işlem olmayacak. Çünkü güncel tarih koyacaklar eski tarih koyarsa 21 gün şartını ihlal edecekler ve yine yasadışı olacak. Kısacası alış ve satışlar tam bir tefeci mantığı ile yapılıyor.

KKTC’nin Güneyinden Mülk Alanların %90 Yahudi

Rus, Ukraynalı, İngiliz, Türk , KKTC ‘li de olsa tüm Yahudiler aynı zamanda İsrail Vatandaşıdır ve İsrail devleti ile ilişki içindedir .O nedenle mülk alımlarında gösterilen pasaporta değil, gizlenen gerçek kimliğe bakılmalıdır. Örneğin Karpaz Gate Marina’yı yapan David Lewis İngiliz vatandaşı bir Siyonist’tir. Şirketi İngiliz şirketidir. Ama kendisi Dünya Siyonist Kongresi ve İsrail tarafından İsrail’e yaptığı hizmetler için ödüllendirilmiştir.

KAYNAK ; Sabahattin İsmail

KKTC Cumhurbaşkanı Denktaş’ın eski danışmanı Başbakanlık eski özel kalem müdürü Dışişleri Bakanlığı Tanıtma Dairesi eski müdürü gazeteci – yazar – tarihçi.

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.