Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

Kıbrıs Üzerinden ABD’den İsrail’e Silah Sevkiyatı

7 ay önce
58 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

Kıbrıs Üzerinden ABD’den İsrail’e Silah Sevkiyatı ; www.mavivatangazetesi.com’un kaleme aldığı, Abd’nin Ağrotur Üssü Üzerinden İsrail’e Silah Sevkiyatı Yaparak Kıbrıs’ı Askerî Açıdan Gazze Savaşına Karıştırdığı İleri Sürüldü. İngilizlerin Kıbrıs Rum Kesimi Üstünden İsrail’e Silah Sevkiyatı, Güney Kıbrıs’ta yayınlanan Haravgi Gazetesi; “Haaretz: Üsler Üzerinden ABD’den İsrail’e Silah Sevkiyatı… N. Hristodulidis Konuyla Bilgisi Olmadığını Söylüyor” başlıklı haberinde İsrail gazetesi Haaretz’in dünkü sayısını kaynak göstererek “silah, teçhizat ve asker taşıyan 40’ın üzerinde ABD ve 20 İngiliz nakliye uçağı ve 7 ağır nakliye helikopterinin Ağrotur üssüne uçtuğunu” yazdı.

Güney Kıbrıs’taki Ağrotur Hava üssü Ortadoğu’daki İngiliz/ABD Operasyonları için Kullanılıyor

Gazetenin aktardığına göre ABD’nin Kıbrıs’taki İngiliz askerî üssü Ağrotur’u kullanarak bütün Avrupa’dan İsrail’e silah sevkiyatı yaptığını yazan Haaretz uçakların yüklerini, Avrupa’daki ABD ve NATO’ya ait askerî depolardan aldığı bilgisini verdi.
Haberde 18 ve 24 Ekim’de Güney İspanya’- daki Rota üssünden kalkan C-17-A Globemaster tipi iki devasa askerî uçağın, 25 Ekim’de Almanya’daki hava üssünden bir C-17 Ramstein tipi uçağın ve 5 Kasım’da C-130 Hercules tipi bir Amerikan askerî nakliye uçağının Adana’daki İncirlik üssün- den Ağrotur’a uçtuğu kaydedildi. Habere göre Haaretz, İngiliz Savunma Bakanlığı Sözcüsü’nün, dış politika ve uluslararası istihbarat konularını işleyen “Declassi- fied” isimli medya kuruluşunun kendisine ilettiği bu bilgileri yalanlayarak “ulusla- rarası ortaklarla çatışmaların gerilimini azaltmak için çalıştıklarını” söylediği bilgisini de aktardı. Haravgi, aynı konuda görüşü sorulan Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis’in ise “öyle bir bilgisi olmadığını” savunarak “Kıbrıs savaş operasyonları için ileri karakol olarak kullanılamaz” dediğini yazdı.

Kıbrıs Üzerinden ABD’den İsrail’e Silah Sevkiyatı; Güney Kıbrıs’taki Ağrotur Hava üssü Ortadoğu’daki İngiliz/ABD Operasyonları için Kullanılıyor

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.