Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

ABD ve NATO Sadece Rusya ve Ukrayna’yı Değil Türkiye’yi Kuşatıyor

1 yıl önce
16.852 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

ABD ve NATO Sadece Rusya ve Ukrayna’yı Değil Türkiye’yi Kuşatıyor sadece Rusya değil burada sıkıştırmak istedikleri aynı zamanda Türkiye’de sıkıştırılıyor

ABD ve NATO Sadece Rusya ve Ukrayna’yı Değil Türkiye’yi Kuşatıyor sadece Rusya değil burada sıkıştırmak istedikleri aynı zamanda Türkiye’de sıkıştırılıyor

ABD ve NATO Sadece Rusya ve Ukrayna’yı Değil Türkiye’yi Kuşatıyor ; Atatürk’ün dış politikasında Balkan PaktıSadabat Paktı ve bir de Ruslarla Dostluk Anlaşması vardı. Bunun bir nedeni vardı, Atatürk Rusya ya aşık olduğu için böyle yapmıyordu yani zaten batıdan akın akın geliyorlardı tıpkı bugün olduğu gibi o zaman da böyleydi, şimdi de böyle, Amerika  bütün Rusya ve Avrasya kuşatırken aynı zaman da Türkiye’yi de kuşatıyor buna dikkat edelim.

Yani bu sadece Rusya’nın derdi değil Türkiye’nin de kuşatılması söz konusu ve son yıllarda. 19991 de Sovyetler Birliği çöküyor çöktükten sonra 91 Mart ayında bir toplantı yapılıyor mesela, Bütün batılı devletlerin Dışişleri o toplantıya katılıyor ve orada deniyor ki ;(Mehmet Ali Güller) de yazdı bunu diyorlar ki tamam Elbe Nehri den 1 Mil bile ileri gitmeyeceğiz ama yıllardır bakıyoruz ki sonra devamlı gidiyorlar ve Rusya’nın eteklerine kadar geliyorlar.

ABD ve NATO Sadece Rusya ve Ukrayna’yı Değil Türkiye’yi Nasıl Kuşatıyorlar

2.Dünya harbinden sonra yapılmış bir anlaşma var Batı yarım kürede Doğu yarım küreye Doğu yarım küre Batı yarım küreye gitmeyecek silahlarıyla diye bir doktrin var mesela Monroe Doktrini Monroe Doktrini, Başkan James Monroe’nun Aralık 1823’te ABD’nin Kuzey veya Güney Amerika’daki beyanıydı. Bu çerçevede bunu yıkıp da gittiği zaman Nikita Khrushchev 1961 de diyor ki Amerika sen benim dibime gelemezsin al silahlarını defol git diyor, Sovyetlerde bu antlaşma çerçevesinde geriye dönüyor. Dolayısıyla hanlıkların bugünkü modern biçimi 5 cumhuriyet yeniden Moskova’nın egemenliğine girmedikçe tarihsel sürecin tekrarlanma tehlikesi Kremlin’i rahatsız ediyor.

ABD ve NATO Sadece Rusya ve Ukrayna’yı Değil Türkiye’yi Kuşatıyorlar

Yani bunu hatırlatmakta fayda var Bütün bu olayları değerlendirirken bunu unutmayalım Çünkü o kadar büyük O kadar uzak bir yerden kalkıp dibine gelinebiliyorsa günümüzde olduğu gibi işte Ege de Akdeniz de görüyoruz adalara yığınaklar yapılıyor asker çıkarılıyor sadece Rusya değil burada sıkıştırmak istedikleri, Türkiye’de sıkıştırılıyor. 2001 yılında 7 ülkeyi halledeceğiz dediklerini unutmayalım.

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.