Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

Mesele Türban Değil Mesele Musluğun Başını Tutmak

1 yıl önce
57.119 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

Mesele Türban Değil Mesele Musluğun Başını Tutmak Muhalefet Şu Yanılgıya Düşüyor Mesele Din Değil Asıl Mesele Kazanımlar

Mesele Türban Değil Mesele Musluğun Başını Tutmak Muhalefet Şu Yanılgıya Düşüyor Mesele Din Değil Asıl Mesele Kazanımlar

Mesele Türban Değil Mesele Musluğun Başını Tutmak ; Bu tip iktidarların yani AKP’nin arka planında Ülkeyi belli bir kalıba sokma gibi planları olan iktidarların elinden koz almaya çalışmak  siyaset olmaz. En büyük endişem Türkiye’nin bir ortadoğu ülkesine dönüşmesidir ki; adım adım gidiyoruz oraya doğru. Ortadoğu ülkesine dönüşme tehlikesi içinde olan bir ülkede muhalefet iktidarla muhafazakarlık ve milliyetçilik yarışına giremez girmemeli.

Oradan oy alayım buradan oy alayım Oy alayım diye yapılan hiç bir davranış siyasetçiye oy getirmez,Toplum Siyasetçinin kararlılığına bakar ne istediğine bakar. Neyi nasıl yaptığına bakar çözüm önerilerine bakar çözüm önerilerinin arkasında ne kadar durup durmadığına bakar. Kendi ekibini kadrosunu nasıl yönetip yönetemediğine bakar ülkenin sorunlarına karşı ne kadar cesur kararlar verip vermediğine bakar.

Muhalefet Şu Yanılgıya Düşüyor 

Tayyip Erdoğan çıksın Alevilere cem evlerini bugün ibadethane olarak kabul ettim dese oy  getireceğini zannedebilir mi, böyle bir şey yok toplumun filan kesimine Şirin’in göreceğim diye insan değerlerinden vazgeçmez vazgeçtiğimiz anda toplumun bütünü gözünde ağırlığımızı ülkemizi bütünü gözünde inandırıcılığımızı kaybederiz. Muhalefet şu yanılgıya düşüyor dindarlar kazanımlar derken başörtüsünü kast etmiyorlar. Bizim en büyük yanıldığımız nokta bu muhalefet zannediyor ki, dindarların kazanımı sadece başörtüsü O toplum kesiminin kazanımı nedir biliyor musunuz musluğun başında oturmak o musluğun başını terk etmeme duygusu vardır .

Mesele Din Değil Asıl Mesele Kazanımlar

Burada kimin işe alınacağına biz karar veririz bu ülkede kim 1. sınıf vatandaş sayılacak buna biz karar veririz bu ülkede ihaleleri kim alacak ülkenin hazinesi kime dağıtılacak buna biz karar veririz, kimin ne kadar özgür olacağına ne kadar konuşabileceğini inancını mezhebini kimliğini hangi ölçüde yaşayabileceğine biz karar vereceğiz  bunu bir kazanım olarak görüyorlar  asıl dertleri bu kazanımdan vazgeçmemek. Kazanım derken sadece muhalefetin dönüp bir kaç tane dini sembolü algılaması çok vahim bir durum.

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.