Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

Güçlendirilmiş Parlamenter Rejim Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne Karşı bir Rejim

1 yıl önce
104 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

Güçlendirilmiş Parlamenter Rejim Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne Karşı bir Rejim Türksüz Atatürksüz Anayasa

Güçlendirilmiş Parlamenter Rejim Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne Karşı bir Rejim; Artı bir diyoruz 6 artı 1 derken 6 parti artı HDP’nin hazırlamış olduğu güçlendirilmiş parlamenter sistem mutabakat belgesinin de mevcut SARAY REJİMİNE karşı değil. Güçlendirilmiş parlamenter rejim diye bir REJİM yok yani , SARAY Cumhurbaşkanlığı sistemi ne kadar Ucube ise bu güçlendirilmiş parlamenter sistem aynı şekilde ucubedir. İçinde Atatürk yok içinde Türk milleti yok içinde Türk yok Türk siyasi tarihi yok. Türk siyasi tarihi değil Türkiye siyasi tarihi diyen bir metin var içinde Cumhuriyet’in kuruluş esasları da yok içinde 1.2.3. maddelerin korunacağına dair hiçbir ifade yok.

Türksüz Atatürksüz Anayasa

Peki başka ne var 1924 anayasası suçlayan bir ifade var. Onun için referans alınması gereken demokratik anayasa 1921 Anayasası imiş 1921 anayasasından hareket etmek demek Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 1923 sonrasındaki Devletin bütün kazanımlarını yok saymak demektir. Abdullah Öcalan diyor ki 1921 Anayasası üzerinde mutabakat sağlayarak Devleti yeniden kuracağımız bir anayasa zemin oluşturabiliriz diyor. Yani bugünkü özerk federasyon için 1921 Anayasası’nın genel olarak alınmasını öngörüyor.Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni siyasal İslamcı saiklerle hedef alan ve devlete Milli devlet ve Üniter devlet olmasına karşı çıkan siyasal ümmetçi çevrelerde 1924’te Anayasasını reddederek 1921 Anayasasına atıfta bulunuyor. Abdullah Gül 1921 Anayasası’ndan diyor hareket etmeliyiz.

Bunu kısa bir zaman önce Adalet Bakanı Gül’ün bir açıklaması var diyor ki; biz diyor Türkiye’yi tekrar 1921 Anayasası’ndan hareket ederek kurmak zorundayız diyor. Yine AKP’nin Grup başkanvekili Denizli Milletvekili devletin yeniden kuruluşu İçin 1921 Anayasa’sı esas alınmalıdır diyor. Yani milli ve Üniter devlet öncesi döneme dönüyor ve cumhuriyetin bütün kazanımlarını yok sayıyor bunları bir kenara atıyor ve biz diyor Devleti yeniden kuruyoruz.

Özerklik ve Federasyon

Bu güçlendirilmiş parlamenter rejim çalışması mevcut otoriter SARAY REJİMİ’ne karşı değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı yazılmış bir metindir.İçinde Türk yoktur, Türk milleti yoktur, Atatürk yoktur, Cumhuriyet’in kuruluş esasları yoktur ve Anayasanın ilk dört maddesi yoktur. Aksine millet milli ve üniter devletin temelini teşkil eden 1924 Anayasası çok net bir şekilde suçlanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti milli ve üniter Devleti’ne karşı olan bütün siyasal akımlar tarafından yapılmaktadır bu saldırı. Türkiye’yi etnik ve zeminde federasyona bölmeyi hedefleyen PKK terör örgütünün liderinin ve elebaşısının da 1921 anayasasına atıfta bulunması sizce normal mi ? Türkiye Cumhuriyeti milli devletini bir ümmet Devleti’ne dönüştürmek isteyen ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Atatürk’ün bütün kazanımlarını ortadan kaldırmak isteyen AKP ‘de Devletin 21 anayasasına geri dönerek yeniden kurulması gerektiğini yeniden kuruluş Anayasası yapması gerektiğini söylüyor. Ama unutmamaları gerekir devletler Süngülerin ucu ile kurulur.Türkiye Cumhuriyeti Devleti de Türk ordusunun süngüsünün ve Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin süngüsünde kurulmuştur.

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.