Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

ABD ve NATO Türkiye’yi Kuşatıyor

1 yıl önce
1.463 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

ABD ve NATO Türkiye’yi Kuşatıyor ABD ve NATO Yeni Bir Avrupa İnşa Ediyor Washington Bağlantılı Yönetimler Ülkelerin Sessiz İşgaline Çanak Tutuyor

ABD ve NATO Türkiye’yi Kuşatıyor ABD ve NATO Yeni Bir Avrupa İnşa Ediyor Washington Bağlantılı Yönetimler Ülkelerin Sessiz İşgaline Çanak Tutuyor

ABD ve NATO Türkiye’yi Kuşatıyor ; Bitmeyen bir genişleme arzusu içindeki Amerika, Kuzey Güney hattı üzerinde yeni bir Avrupa şekillendirme çabasında ve gayet saldırgan bir yöne gideceği anlaşılan Bir Amerika var buradan da Çin’e doğru yola çıkacağı belli olan bir Amerika var ve Finlandiya ve İsveç meselesi ile de kalacak değil Amerika daha da fazla ilerleyeceği daha başka AB ülkelerinde NATO’ya katacağı falan gibi bir kışkırtıcı hamleler dizisi içinde olacağını hem söylüyorlar hemde gereğini yapıyorlar.

ABD ve NATO Türkiye’yi Kuşatıyor

ABD ve NATO Yeni Bir Avrupa İnşa Ediyor

Finlandiya ve İsveç tarafsızlığı ile ünlü ülkeler köprü görevi gören daha rahat tarafsız ülkeler olarak konuşlandırılmış durumdaydı. Ama özellikle başlarındaki belli noktalara geçmiş Amerika’nın emrindeki bir takım insanlarla orada konuşma röportaj yapma imkanımız olmuştu son derece ilginç yani sanki Amerika‘nın Avrupa‘daki temsilcisi gibi hareket etmeye başlamışlardı.

Washington Bağlantılı Yönetimler

Özellikle Üç yıl gibi kısa bir süre sonucu Avrupa Birliği üyeliğine kabul edilen Finlandiya 1995’te dışişleri bakanı ile yaptığımız röportajda müthiş bir özgüven ve ukala tavır takınarak kendi ülkesinin dışından böyle uzaklardan Atlantik ten gelmiş bir adam havasıyla bizimle konuşmuştu. Biz Finlandiya konuşmaya gitmiştik ilk sözü Kıbrıs olmuştu, Kıbrıs tek ada olmalı falan demişti ilginç bir şekilde sonuç olarak, bütün buralardaki yönetimler ve yönetimin başındakilerin aslında Washington bağlantılı yönetimler olduğu çok açık görünüyordu malesef. Görüldüğü üzere Ukrayna meselesi sadece Ukrayna meselesi değildir. 

ABD, Ukrayna üzerinden kendi küresel düzenini sürdürebilmeyi, Avrupa’yı tahakkümü altında tutabilmeyi, Rusya’yı geriletmeyi ve asıl rakibi Çin’e karşı geniş bir cephe inşa edebilmeyi hedeflemektedir.

ABD ve NATO Türkiye’yi Kuşatıyor
REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.