Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

Sinan ATEŞ, Suikastı Son Gelişme

7 ay önce
59 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

Sinan ATEŞ, Suikastı Son Gelişme; Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça’yı çok ağır ifadelerle tehdit edip FETO’cu olduğu iddiasıyla, Orhun Haber sitesinde hedef gösteren Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Mert Kerim Ejder ve kardeşi Servet Ejder tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Suçun Topluca İşlenmiş Olma Şüphesi

T24’ün haberine göre, Orhun Haber isimli internet sitesinin Servet Ejder adına, fatura bilgilerinin ise Mert Kerim Ejder adına olduğu tespit edildi. Savcılığın, şüphelilerin mahkemeye sevkine ilişkin yazısında, “suçun topluca işlenmiş olabileceği ve şüpheli sayısının çok olduğu” belirtildi. Mert Kerim Ejder’in, Sinan Ateş soruşturmasında tutuklanan Avukat Serdar Öktem gibi cep telefonunun şifresini vermemesi de dikkat çekti.

Mert Kerim Ejder Suçlamaları Red Etti

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen şüphelilerden Ülkü Ocakları Genel Başkan yardımcısı Mert Kerim Ejder, hakimlikteki sorgusunda web sitesi ile X’teki hesabın ilişkilendirilemeyeceğini öne sürerek, söz konusu hesabın kendisine ait olmadığını söyledi. Bu hesabın herkes tarafından açılmış olabileceğini, dosyada buna ilişkin bir tespit olmadığını iddia eden Ejder, “Benim sosyal medyada bulunan hesabım Orhunajans ismindedir. Twitter’da paylaşılanların benim şirketimle ilgisi yoktur. Orhunhaber isimli hesaptan bu soruşturma sayesinde haberim oldu. Dijital materyallerde yer alan konuşmalar ticari amaçlıdır. Sosyal medya alan adı ve orhunhaber alan adı farklı mecralardır. Benim Twitter’daki bu hesaptan haberim yoktur” dedi. Servet Ejder de suçlamaları kabul etmedi.

Kaynak: T24 Ankara

Sinan ATEŞ, Suikastı Son Gelişme; Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça’yı çok ağır ifadelerle tehdit edip FETO’cu olduğu iddiasıyla, Ülkü Ocakları Gnl.Bşk.Yar. Mert Kerim Ejder ve kardeşi Servet Ejder tutuklandı

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.