Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

İngiliz Arap Ortak yapımı, dinmeyen Türk düşmanlığı

12 ay önce
67 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

İngiliz Arap Ortak yapımı, dinmeyen Türk düşmanlığı;İngiliz başbakanı Winston Churchill. “Türkleri öldürmek barbarlık değil, insanlık borcudur” sözü meşhurdur. Bu söz aslında kulaklarımıza yabancı gelmiyor, zira Araplar ve Osmanlı döneminde Araplaşmış bir çok hain günümüz Türkiye’sinin en büyük sorunu olmaya devam etmekte. Örneğin; Bir Türk’ü öldürmek, 70 gavur öldürmekten evladır!” diyen şeyh said iblisinin sözünü hatırlayacaksınız.Yakın tarihimizde Keşke yunan galip gelseydi diyen, Fesli Deli kadir’in Türklük ve Türkiye ile olan savaşı geberene kadar canhıraş sürmüştür.

İngiliz Arap Ortak yapımı Günümüz Türkiye’sine kavimler göçünün kronoljisi

Gün geçmiyor ki burnumuzun dibinde sınırlarımızın bitişiğinde yeni bir terör örgütünün ismini duymayalım? Bunlardan birisi de Haraseddin/ Huraseddin adını taşıyor. Kurucu başkanı Ürdünlü.Durup dururken bu “haracılar-huracılar” nereden çıktı? Ürdün demek Birleşik Krallık demek, İngiltere demek, Türklere başkaldıran Mekke Şerifi Haşimi Hüseyin demektir. O nedenle Ürdün menşeili ne kadar sözde İslami Örgüt varsa onlara mim koymak gerekir.Örgütün Arapça olarak görünen ismi dahi neredeyse İngilizce benzer bir başka kelime ile tıpatıp aynı. İngilizce ‘harased’, ‘harassed’ sözcüklerinin Türkçede “bezdirmek, taciz etmek, rahatsız etmek, çok yormak” gibi anlamları var.Harase; hurrâs koruyucu, koruyucular kökünden geliyor ve “muhafaza eden” manasında. Huraseddin de “dinin koruyucuları” demek oluyor.Örgütün baş harflerinden oluşan HAD ise İslâm hukukunun ceza hükümlerinin uygulanmasını ifade ediyor.

İngiliz Arap Ortak yapımı Suriye Senaryosunda Cihadcıların rolü

El Kaide bağlantılı Huraseddin, Suriye iç savaşında savaşan silahlı bir örgüt. El Kaide’nin Suriye’deki resmi şubesidir ve bu rolü, Heyet Tahrir el Şam’ın (HTŞ) kendisini orijinal ana örgütünden alenen uzaklaştırmasının ardından üstlenmiştir.

Tamziim gâidetul cihadı bilâdiş şâm / Şam bölgesi cihadı tanzim komutanlığıHurras al-Din (HaD), 27 Şubat 2018’de yedi radikal Suriyeli isyancı grubun birleşmesiyle Suriye’nin İdlib kentinde kuruldu. Kuruluşunu takip eden aylarda bu terör örgütüne, tümü El Kaide ile ideolojik ve liderlik bağları geçmişi olan isyancı gruplar da katıldı. Bu örgütler şunlar:

Jaish al-Malahim

Jaish al-Sahil

Jaish al-Badiyah

Saraya Kabil

Saraya al-Ghutah

Katibat Ebu Bekir es-Sadık

Katibat Ebu Ubeydah bin al-Jarah

Saraya el-Ghuraba

Katibat al-Batar

Saraya al-Sahil

Saraya Abd al-Rahman bin Avf

Kataib Jund al-Sham

Kataib Fursan al-Iman

Quwat al-Nuhbah

Majmuah Abdullah Azzam Katibat Usud et-Tevhid.

İngiliz Arap Ortak yapımı Suriye Senaryosunda HAD örgütünü diğer örgütlerden ayıran özelliği

HAD; açıkça El Kaide’ye sadıktır ve liderliğine El Kaide’nin savaş tecrübesi olan Suriyeli olmayan mensupları hâkimdir. Birçok Avrupalı ​​yabancı savaşçı,lejyonlar bu fraksiyona katıldı. Kuruluş, belirli bir arazi veya bölgede yerleşik değildir. AK-47 tüfekleri, havan topları ve roket güdümlü el bombaları gibi hafif silahlar, Hurraseddin tarafından Suriye rejim mevzilerine yönelik baskınlarında yaygın olarak kullanılıyor.HaD, terör yöntemlerini ve silahlı mücadeleyi El Kaide’nin hedefleriyle uyumlu dini ve siyasi sonuçlara ulaşmak için temel bir taktik olarak teşvik eden şiddetli bir cihatçı ideolojiye bağlıdır.

İngilizlerin Suriye ve Rusya yakınlaşmasına karşı El-Kaide kozu

2019’un ortalarında, HAD’nin yarısı yabancı savaşçılar olmak üzere 700 ila 2.500 savaşçıya sahip olduğu tahmin ediliyor. HAD’ın El Kaide’nin Suriye içindeki resmi kolu olduğuna inanılıyor. Ruslara saldırmak örgütün birincil ödevi!.. HAD, Suriye’deki ABD, İngiliz, Fransız askerlerine yönelik herhangi bir saldırı gerçekleştirmedi. Eğer bu örgütün gerçek amacı cihad olsaydı, Irak’ta Afganistan’da, binlerce Müslümanın kanına giren bu ülkelerin askeri birliklerine saldırırdı. Örgütün İdlip’te faaliyette olan Duat al-Tawhid al-Dawai Merkezinde küçük çocuklara Arapça ile birlikte İngilizce öğretilmesi dikkat çekiyor. Arapçayı anladım da İngilizce ne oluyor? Bir bakıyorsunuz 10 Mayıs 2020’de HAD savaşçıları, Sahl al-Gahb’daki Tanjarah kasabasına saldırmış. Çatışmada 30’dan fazla Suriye Ordusu askeri ve hükümet yanlısı savaşçı öldürülmüş HAD, 10 Haziran 2020’de Tanjarah’a ikinci bir saldırı düzenleyerek kasabanın kontrolünü geçici olarak ele geçirmiş.

4 Ağustos 2021’de HAD, Şam’da bir otobüse bombalı saldırı düzenleyerek en az dört kişiyi öldürmüş. 1 Ocak 2021’de HAD, Rakka Eyaletindeki bir Rus askeri üssüne araç kaynaklı doğaçlama patlayıcı cihaz ve hafif silahlarla saldırı düzenlemiş, İki Rus askeri yaralanmış.Örgütün lideri olan Ebu Mahmud eş-Şami – Şeyh Sami el-Uraydi…

Türk’ün Ebedi Düşmanı Ürdün’den Çıkmıştır

Künyesi; Ebu Mahmud eş-Şami olan Şeyh Sami el-Uraydi, 1973’de Ürdün’un başkenti Amman’da doğdu. Şeriat lisesini bitirdikten sonra, 1994 yılında Ürdün üniversitesinde eğitimine devam etti. 1997 yılında hadis alanında mastırını yaptı. 2001 yılında hadis alanında Bağdat İslam Üniversitesi’nde Doktorasını tamamladı. Selefi değil. Geleneksel Sünnî İslâm anlayışına sahip.

İngiliz Arap Ortak yapımı, dinmeyen Türk düşmanlığı İngiliz Arap Ortak yapımı Suriye Senaryosunda HAD örgütü

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.