Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

Anan Yetmez, Aileni de Al Git Yasası

6 ay önce
55 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

Anan Yetmez, Aileni de Al Git Yasası; Rezerv alan yasası, Kentsel Dönüşüm Başkanlığı en son 7 Kasım’da 44 ilde 662 arsayı internette müzayede ile satacağını duyurmuş. Mesela Antalya’da 7.628 m2lik konut alanı 76.283.700-TL’ye satılacakmış, 776.678.770-TL gibi bedeller de var. Fabrikalar, Tekel, Aselsan hisseleri, Oyakbank, Sabiha Gökçen Havalimanı, Türk Telekom ve niceleri satıldı, bitti. Şimdi sıra bu kanun sayesinde hazine arazileri, tescil dışı yerler (kaya, taş dahil) ve vatandaşın yıkılmış evinin arsalarının satılmasına/dönüştürülmesine/toplulaştırılmasına geldi.

Türk Öz Yurdunda Mülkiyetsizleştiriliyor

Satılmaktan tutun, toplulaştırma, imar transferi gibi korkunç terimler yer alıyor. Yani sizi evinizden alıp, başka bir alana transfer ediyorlar, aynı futbol takımı gibi. Ayrıca sizi o alandan çıkartmaları ve size başka bir yerde ev vermeleri demek, yıkılan evinizin arsa payının en sonunda anlaşma ile satılacağı anlamına da geliyor. Yapılan dönüştürme planında/projesinde siz yoksunuz… Siz başka yere gideceksiniz. Kanunda ayrıca önemli bir madde daha var, arsa payını idareye satmazsanız kamulaştırma yaparım diyor. Kamulaştırmayı kamu yararı için yaparsa, yani binanızı yıkıp, kamu yararı için bahçe ve park alanı yaparsa hukuka da uygun oluyor, çünkü hukuka göre devlet, vatandaşın mülkiyet hakkını kamu yararı için kısıtlayabilir.

2012’den Buyana Vatandaş Mahkemelerden Eli Boş Dönüyor

2012’den beri bu kanuna karşı vatandaş tarafından açılan davalar, kamu yararı varsa mülkiyet hakkın kısıtlanır, burası riskli alandır diye reddedilmiş. Hakkınızı aramanız ve evinizin olduğu alanın riskli alan olarak ilan etmelerine karşı davayı kazanmanız çok zor. Vatandaş dava açsa bile kamu güvenliği bahane edilerek diğer kişilerin can güvenliği bahane edilerek,60 günlük süre içerisinde mülkü boşaltması isteniyor.

Aksi taktirde Kolluk güçleri zoru ile ev veya iş yerinden çıkartılmakla kalmıyor, hakkında dava açılıyor kamu davası. Bu yasa özellikle iş yeri ve esnafın hayatını yerle bir ediyor. 2016 dan buyana bu kanun sonucunda yüzbinlerce esnaf iflas etti, Aile birliği bozuldu. Yüzlerce esnaf mahkemelerde hak arayışında sonuç alamadığı için intihar ederek hayatına son verdi.

Anan Yetmez Aileni de Al Git Yasası Rezerv Alan Yasası, Türk Öz Yurdunda Mülkiyetsizleştiriliyor. Satılmaktan tutun, toplulaştırma, imar transferi gibi korkunç terimler yer alıyor.

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.