Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

İsveç ve Finlandiya Resmen AB Üyesi

2 yıl önce
4.471 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

İsveç ve Finlandiya Resmen AB Üyesi Yangından Mal Kaçırırcasına AB Üyeliği pkk Terör örgütünün bu iki ülke tarafından barındırılmaması mutabakatı

İsveç ve Finlandiya Resmen AB Üyesi Yangından Mal Kaçırırcasına AB Üyeliği pkk Terör örgütünün bu iki ülke tarafından barındırılmaması mutabakatı

İsveç ve Finlandiya Resmen AB Üyesi; Ukrayna-Rusya savaşı’nın başlamasıyla özellikle AB topluluğu ülkelerde, Artan enerji krizi sonrası doğal enerji kaynaklarına sahip olan İsveç ve Finlandiya nın önemi AB nin tarihinde ilk kez flash hızla üye yapılmalarının en büyük nedeni şüphesiz ki sahip oldukları Yer altı kaynaklarının olduğu aşikar dır. AB’nin ve NATO’nun bakış açısıyla Rusya çökmeliydi,zira bu savaşta Rusya En büyük Askeri güç olan NATO ile savaşıyor.

Yangından Mal Kaçırırcasına AB Üyeliği

Türkiye’nin bir kalemde üyeliklerine izin vermesi sonrası Batı basınında yüksek sesle Türkiye ile nasıl bir anlaşma yada taviz yoluna gidildiği merak konusu. Tarafların açıklamalarında öne çıkan ise sadece iki madde olarak görünsede, ileriki günlerde ne gibi gelişmelerin olacağı, Batı blogunun dikkatinden kaçmıyor. Batılı gazetecilerin NATO üyeliği ilan edilen ülkelerin resmi olarak NATO tarafından yangından mal kaçırırcasına birliğe üye olması bir çok kuşkuyu akıllara getirdi.

pkk Terör Örgütü Vurgusu

Ana başlık olarak varılan Mutabakat’ta Türkiye’nin f16 ihtiyacının karşılanması, uygulanan silah ambargosunun kalkması yanı sıra pkk Terör örgütünün bu iki ülke tarafından barındırılmaması ve desteklenmemesi hususunda anlaşmaya vardıkları söylendi. Batılı haber otoritelerine göre bu iki Ülke’nin Türkiye ile anlaşamayacağı kısa süre sonra sorunlar yaşanacağı ileriki yakın zaman da bütün ayrıntılarıyla ortaya çıkacak tır.

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.