Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

Eski Milenyum Bitti ! Batı’nın Son Haçlı Seferi UKRAYNA

10 ay önce
67 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

Eski Milenyum Bitti ! Batı’nın Son Haçlı Seferi UKRAYNA; Son 19 ayda Ukrayna’da yaşananlar Batı’nın son haçlı seferi diye biliriz aslında. Neden mi ? Rusya Federasyonu harap olmuş coğrafyası Ukrayna ve NATO’nun gönderdiği orduları ve paramiliterlerden oluşan teçhizatı yok ediyor. 500.000’den fazla Ukraynalı askerin ölümüyle sonuçlanan bu büyük trajedi, dünyada yaşanan tarihi değişimlerden belki de en önemlisi.

İmparatorluk Çağı, Eski Kurumların birer birer Yıkılmasıyla Sona Eriyor

Nazilerin başlattığı II. Dünya Savaşı’nda galip ABD ile galip Sovyetler Birliği arasındaki anlaşma sona erdi. İngilizlerin Şubat 1917’de planladığı rejim değişikliğiyle doğan Sovyet Kızıl Yıldız İmparatorluğu ile Mart 1947’de Truman Doktrini’yle yeşeren, Amerikan Beyaz Yıldız İmparatorluğu üç kuşak sürdü.

Bütün Dünya Düzeni yeniden kuruluyor

Sovyetler Birliği, Aralık 1991’de Ukrayna’da ve Şubat 2022’de Amerika Birleşik Devletleri’nde, doğu ve güney Sovyet Ukrayna’sını (1922’ye kadar Rusya) NATO’dan kurtarmayı amaçlayan özel bir askeri operasyon gerçekleştirdi. Soğuk Savaş’ın 1991’de sona ermesinden sonra artık var olmak için başka bir nedeni kalmayan Amerikan imparatorluğunun yok oluşuyla birlikte önemli bir tarihsel değişime tanık oluyoruz. Tüm dünya düzeni yeniden sağlandı. İmparatorluk Çağı, eski kurumların birer birer yıkılmasıyla sona erer.

Örneğin; 2010 yılında ABD’nin BOP planı, Arap Baharı’yla başlayan yıkım Suriye’de sona erdi.12 yıl önce Ahmet DAVUTOĞLU ve ERDOĞAN yönetimi “sadece iki haftası” kaldığı söylenen Cumhurbaşkanı Esad, Çin’de yeniden yapılanma ve yatırımdan bahsediyor. Bir zamanlar Amerikan yanlısı olan Türkiye, NATO’dan ayrılıp BRICS ülkelerine katılmayı planlıyor olsa bile, tutarsız ve teslimiyetçi şahsi çıkar korkuları ve yolsuzluklar nedeniyle net bir tavır takınamıyor.

Diğer Coğrafyalarda Durum Nasıl ?

Komşu Kafkasya’da Amerikan kuklası Ermenistan, Rusya’nın dostu Azerbaycan’a karşı verdiği savaşı kaybetti. Ermenistan şu anda izole durumda ve ABD’den ve onun AB’deki kuklalarından yardım alma umudu yok. ABD’nin yedek planı GÜRCİSTAN ayaklanması torbada duran diğer hamle.

Afrika, 150 yıllık acımasız sömürünün ardından kendisini sömürgeci Fransa ve ABD’den kurtarıyor. Afrika Birliği’nin bazı üyeleri Amerikan satranç taşı BM’yi terk etmekle tehdit ediyor. Brezilya ve Kolombiya, ABD’yi reddediyor. Hindistan, ABD’yi Kanada Köpeğinin (Trudeau) işlerine karışmayı bırakmaya çağırıyor. Örneğin; ABD Hindistan-Çin ilişkilerini bozarak BRICS’i zayıflatma planları neredeyse tamamen ters bir etki yaratarak olayın boyutunu daha güçlü bir noktaya getirdi.

Yeni Dünya Düzeni Küresel Çetesinin Tek Endişesi BRICS Olabilir mi?

2024 Ocak ayında dört kıtadan 11 ülkenin katılacağı zirvenin bir sonraki zirvesi Rusya Federasyonu’nda yapılacak. Ortadoğu’nun kilit oyuncuları Yeni BRICS üyeleri arasında Çin ile anlaşmaya varan Suud ve İran da yer alıyor. Petrol zengini Rusya yanlısı Venezuela ile birlikte her ikisi de dünya petrolünün çoğunu kontrol etmek için çok kararlı. BRICS+ ve Endonezya gibi müttefikleri, üç nesildir dünyaya hakim olan dolarizasyona yavaş yavaş son verme adımları da atıyor bu zaten kırılma noktası.

Geriye ise ABD’ni yetiştirip iş başına getirdiği, Genç Avrupalı Kukla Devlet başkanları günahlarının affedilmez bir cezası olarak liderleri tarafından empoze edilen üçüncü dünya mantığını seçmiş benimsemiş zavallı Avrupalılar görünüyor.

Peki, eğer dünya düzeni yeniden kuruluyorsa gelecek nasıl görünecek?

Her şeyden önce, ABD gibi ya da aynı derecede kendini beğenmiş Fransa gibi hayali “istisnai ülkeler” olmayacak mı ?

Eski milenyum bitti.

Kısa adı G.A.S.P. (Global Alliance of Sovereign Peoples) olan Egemen Halkların Küresel İttifakına doğru gidiyoruz. Peki bu gidilen istikamet de esamesi bile okunmayan TÜRKİYE ! Peki biz hangi istikamette gidiyoruz ? Öngörüsüz plansız ve savunmasız Ekonomik Sosyopolitik yanlış stratejimiz Egemenliğimize kast eden Yerli yönetim ve rejim eliyle telafisi yıllar alacak belirsiz bir okyanusta dümeni kilitlenmiş motoru bozulmuş bir gemi gibi sürüklenmeye devam edecek.

Eski Milenyum Bitti ! Batı’nın Son Haçlı Seferi UKRAYNA, Peki, eğer dünya düzeni yeniden kuruluyorsa gelecek nasıl görünecek?

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.