Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

Türk Milletindenim Diyenler Her Şeyden Önce Türkçe Konuşmalıdır

1 yıl önce
1.571 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

TÜRK MİLLETİNDENİM DİYENLER HER ŞEYDEN ÖNCE TÜRKÇE KONUŞMALIDIR

Mahir Ünal, senin kelime hazinen 500’ü geçmiyor, tabii ki üretemezsin. Türkçenin suçu ne?!

TÜRK MİLLETİNDENİM DİYENLER HER ŞEYDEN ÖNCE TÜRKÇE KONUŞMALIDIR

Mahir Ünal, senin kelime hazinen 500’ü geçmiyor, tabii ki üretemezsin. Türkçenin suçu ne?!

Türk Milletindenim Diyenler Her Şeyden Önce Türkçe Konuşmalıdır; AKP’li Mahir ÜNAL denen kişi CUMHURİYET bizim kültürümüzü düşünme setlerimizi yok etti diyor. Enteresan bir durum CUMHURİYETİN imkanları ile hükümet olmuş kişiler CUMHURİYETE bu lafı ediyor. Bu zihniyetin Türk milletine ve  Cumhuriyetimizle bir problemi var. Diyor ki arkadaş bizim düşünme setlerimiz elimizden alındı. Mahir Ünal, senin kelime hazinen 500’ü geçmiyor, tabii ki üretemezsin. Türkçenin suçu ne?! Bunların düşünme setleri elindeyken ülke işgale uğradı  bu topraklar kimin düşünce yöntemleriyle işgal edildi. 

Örneğin; İnsan öldüğü zaman bıraktığı mal varlığı Miras Hukuku  terimdeki karşılığının adı Tereke Osmanlı’daki Tereke  kayıtlarının tutulduğu bir sistem var. O dönemin bütün Terekeler kayıt altında bakın tarih kitaplarını araştırdığınız da şunu görürsünüz. Osmanlı’daki Terekede bırakılan kitap neredeyse yoktur.

Osmanlı’da kitap yok 

Osmanlı’da matbaa yok

Osmanlı’da Okuma yazma oranı %5 civarında 

Cahil Bırakılan ANADOLU

Anadolu’da halk cahil bırakılmış, Anadolu’da halk fakir bırakılmış aç bırakılmış ne uğruna saltanatı muhafaza etmek uğruna. Bu yüzden bütün bir halk cahil bırakılmış, Böyle bir durum varken  Atatürk böyle bir ortamda  Türk Milleti okula gidecek eğitimini alacak diyor. Başka ne yapıyor Fabrikalar açıyor Herkes iş güç sahibi oluyor Atatürk’ün yaptıklarını saymakla bitiremeyiz. Bu Hüküm süren Cahillerin o düşünme sistemi setleri dedikleri şeyler bize cehalet getirdi.

Örneğin; Sarayda o günün şartlarında devlet mekanizmasında görev alabilmeniz için Enderun Mektebinden mezun olmanız gerekiyor. Enderun mektepleri ne sadece azınlık devşirmeler alınıyor. Türkler Enderun mektebini alınmıyor.

Sadece Canını Malını Cizye Veren Türk Milleti

Türkler sarayda yok Ticarette Türkler yok, azınlıklar ticaret yapıyor. Türkler nerede Peki Osmanlı’da Türkler vergi verirken ve askere giderken en ön safta Listenin başına yazılan İnsanlar. Atatürk çıkıyor mesela Hayati bir konudur, bir nüfus mübadelesi yapıyor Anadolu’daki azınlıkları gayrimüslimleri sınırlar dışına, sınırlarımız dışındaki Türkleri Müslümanları coğrafyamıza alarak nüfus mübadelesi ile birlikte, Anadoluyu Türkleştirme oluna gidiyor.

1881 yılı nüfus sayımında Anadolu’da yaşayan Türk oranı %48 %50 2’si azınlık ve yabancılardan oluşuyor. Hiçbir şey yok ortada bilim ne durumda diyorsun bilim yok zaten Okuma yazmayı bilen yok. Böyle bir ortamda Cumhuriyet bunları elimizden Demek ve diyenler Türk Milleti için bir milli güvenlik problemidir.

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.