Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

Tek Taraflı Bakışlar Türkiye’nin Felaketine Yol Açar

1 yıl önce
3.967 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

Tek Taraflı Bakışlar Türkiye’nin Felaketine Yol Açar Karadeniz’in NATO Denizi’ne Dönüştürülmek İstenmesi ve Olası Yunanistan Türkiye Savaşı

Tek Taraflı Bakışlar Türkiye’nin Felaketine Yol Açar Karadeniz’in NATO Denizi’ne Dönüştürülmek İstenmesi ve Olası Yunanistan Türkiye Savaşı

Tek Taraflı Bakışlar Türkiye’nin Felaketine Yol Açar; Ortalık Batı gözlükleri ile Ukrayna meselesini değerlendiren lerden geçirmiyor. Türkiye’nin çıkarlarını düşünen beyni bulamamış herkes şu gerçeği görür kuşatılmış bir Rusya kuşatılmış bir Türkiye kuşatılmış bir Avrasya görürsünüz. Batı sınırlarının tümünde füze kalkanları NATO ve Amerikan üsleri var. Rusya bu durumdan rahatsızlığını dile getirdi ve dedi ki; bir takım isteklerim var dedi yazılı garanti istiyorum dedi.

Karadeniz’in NATO Denizi’ne Dönüştürülmek İstenmesi

Ukrayna’ya büyük bir silah sevkiyatı yapılıyor. Bunun durdurulması lazım ve 1997 sınırları ötesine çekilmesi lazım NATO’nun NATO‘nun üstlendiği silah mevzileride beni tehdit eden bir durumun içindeyim dedi. Benim için hayati önemde olan Karadeniz’in NATO Denizi olmasına izin vermeyeceğim dedi. Çin ile stratejik işbirliğinin altını çizdi beni tehdit ettiğiniz zaman seyretmek ve kalmam cevap veririm Gürcistan ve Kırım’da 2008’de ve 2014’te bunu yaptım dedi.

1949’da kurulan NATO Avrasya’ya karşı güç konuşlandırmak için kurulmuş bir yapıydı NATO Sovyetleri Atlantik ile Akdeniz’de kuşatmak için kurulmuştur. Asıl hedefi buydu Avrupa’yı Amerika savunma sistemine bağlamak ve Sovyetleri çevrelemek asıl Hedef buydu. Amerika Rusya’nın dibine gelip Karadeniz’i kuşatmaya başlayınca bütün dengeler değişmeye başlamıştı.

Tek Taraflı Bakışlar Türkiye’nin Aleyhine Sonuçlara Yol Açar

 2004’te iki Karadeniz Ülkesi Romanya ve Bulgaristan NATO üyesi oldu o zamana kadar Karadeniz’de tek bir Sovyet Denizaltısı yoktu bugün Rusya 5 denizaltısını Karadeniz’de tutuyor. Nedeni Amerika’nın Karadeniz’i çevrelemesi Bulgaristan Yunanistan Romanya ve Ukrayna’daki silah yığınını kendisine karşı bir savaş hazırlığının olduğunu görüp erken davranarak harekete geçti 8 ay’ı aşkın süren RUSYA-UKRAYNA savaşı Bölgemizin ve Türkiye’nin Yunanistan ile Savaştırılacak kışkırtılacak konuma geldi. En ufak bir tahrik veya tutumun bir anda Ak Denize çevirerek yukarıdaki olayların üstünü örterek olası bir felaket senaryolarının yaşandığı günümüzde, Tek taraflı bakışlar Türkiye’nin aleyhine sonuçlara yol açar bunu unutmayalım.

BANU AVAR

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.