Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

Taliban Türkiye’de Ne Amaçlıyor

2 yıl önce
5.045 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

Taliban Türkiye’de Ne Amaçlıyor, Amaç Büyük Kürdistan Mı ? Büyük Kürdistan İslam Adına Taliban’ın Öncülüğünde Mi Kuruluyor;

Yaklaşık bir aydır Terör örgütü Taliban Afganistan’ı işgalinden sonra kuzu postuna bürünmüş kurt gibi Türkiye topraklarında fink atıyor. İşin ilginç tarafı gelmeler gitmeler söylem ve hareket tarzları Özellikle Diyarbakır bölgesinde yoğunlaşıyor. Ülkemizde pkk terörünün eylemlerinin azalması sonucu ki bu bizce şuan için anlaşmalı bir sessizliğin alameti olsa gerek dikkatleri pkk nın üzerinden kaçırıyor. Terör örgütü Taliban geçtiğimiz hafta Diyarbakır da düzenlenen İslamcı Terör gruplarının düzenlediği Alimler buluşması adı altındaki amacı sadece kürtleri konsolideyi amaçlayan ve bölgedeki kürt nüfusunun gücünü arkasına alarak, Türkiye de önümüzdeki yıl gerçekleşmesi beklenen 2023 Seçimlerine yönelik alternatif bir çalışmamı yapıyor kuşkusunu aklımıza getiriyor. Zira bilindiği üzere Taliban bir Terör örgütü, ABD’nin desteği ile ele geçirdiği yönetimi ilk tanıyan ve resmi olarak devlet statüsünde kabul eden ERDOĞAN AKP Hükümeti Taliban ile aramızda inanç farklılığı yok demişti.

Taliban Türkiye’de Ne Amaçlıyor

Amaç Büyük Kürdistan Mı ?

Konuya dönecek olursak Taliban sözcüleri değim yerindeyse arı gibi çalışıyorlar görünen o ki, Orta Doğu bataklığında Irak’ın Suriye’nin bölünmesi sonrası ve şu anda Ukrayna-Rusya savaşının bölgedeki yoğun gündem olmasından da yararlanmakta. Bütün kamu oyu ve dünya Ukrayna-Rusya savaşına kilitlenmiş ve dikkatler bu savaşa yoğunlaşmışken, Yukarımızda İran da başlayan olaylar farklı bir istikamete gitmekte. Kürt kızı Amine olayından sonra PJAK bölgesinde baş gösteren olaylar bir anda çok değişik bir noktaya geldi. İran Türkiye sınırlarında tatbikat yapmaya başladı. Güney Azerbaycan‘da gerilim çok yükek değim yerindeyse patlamaya hazır bir bomba. İran ve Ermenistan yakınlaşması Tebriz, Urmiye, Nahçıvan gibi bölgelerde yaşanan olaylar tam bir muamma. İşin ilginç tarafı gelişen olaylar hep bir noktada birleşiyor o nokta ne mi derseniz odak nokta aslında Büyük Kürdistan.

İsmail Ağa Cemaatinin Taliban ziyareti

Büyük Kürdistan İslam Adına Taliban’ın Öncülüğünde Mi Kuruluyor

Dünya ve Türkiye Rusya-Ukrayna savaşı’nın yoğun gündemi altında yoğunlaşırken gözlerden kaçırılan büyük bir tehlike var. ABD Türkiye’nin etrafını kuşatmış durumda. Yukarıda Taliban ve İran Kürdistanı sağımızda Irak ve Suriye Kürdistanı ve bunun aparatları IŞİD ve ÖSO Aşağımızda ise Amerika’nın 7.Eyaleti Yunanistan’ın ABD desteği ile savaş yığınağı haline gelmiş bir noktada, Türkiye tamamen kurtlar sofrasına atılmış bir durum da. Taliban’ın Türkiye içindeki faaliyetleri Türkiye Hükümeti Taliban örgütlenmesine karşı nasıl bir refleks geliştiriliyor acaba gördüğümüz kadarıyla Türkiye’de yazılan çizilen hiç bir emare yok. Hatta Taliban’ın bu hamlesi gündem dahi değil Türk basını ve Hükümeti tarafında. Taliban’ın Diyarbakır’da Kürdistan’ı Tanıyoruz onları destekliyoruz açıklamalarına ERDOĞAN ve AKP’den tek bir açıklama bile gelmedi.

Taliban Türkiye’de Ne Amaçlıyor

Sonuç olarak; ABD’nin BOP PROJESİ tıkır tıkır işliyor zira, onların öngörüsü 2030 yılı idi. Ama görünen o ki bu tarih daha erkene çekilmiş. Türkiye kendi içerisinde kısır döngü halindeki siyaset ve seçim gündemi ile oyalanırken Türkiye içine şızdırılmış 10 Milyonu aşan İçlerinde Afgan, IŞİD, ÖSO, El-Kaide, Ukrayna ve Rus Naziler gibi kanlı örgütlerin uyuyan hücreleri istihbarat ve olası kalkışma planlarını büyük bir rahatlıkla icra ediyor. Bu nokta’da Aklımıza iki ihtimal geliyor, 1.’si Büyük Kürdistan Taliban’ın Öncülüğünde büyük bir hızla kuruluyor. 2.’si ise BOP’un At başı konumundaki Türkiye’nin mevcut İktidarının yerini koruması için 2023 Seçimleri olası bir komplo ve suikast’ler zinciri ile ertelenerek OHAL kapsamında Türkiye’nin işgaline mi sebep olacak.

Taliban Türkiye’de Ne Amaçlıyor, Amaç Büyük Kürdistan Mı ? Büyük Kürdistan İslam Adına Taliban’ın Öncülüğünde Mi Kuruluyor;

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.