Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

Erdoğan’ın Truva Atı SEÇSİS

1 yıl önce
68 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

Erdoğan’ın Truva Atı SEÇSİS; Öncelikle kanıtınız belgeniz var mı gibi sorulara konumuzun başında bir açıklık getirelim. AKP li yada Erdoğan’cı olmadığımız için Erdoğan’ın Kozmik odası SEÇSİS’in derin eller tarafından, olağan üstü bir şekilde muhafaza edildiğini taktir ederseniz. SEÇSİS’in Havelsan tarafından yapıldığı ve YSK’nın denetim ve gözetimi altında olduğunu hatırlarsanız, 21 yılı aşkın süredir, Fetoculardan kalma taktiklerle Türk Devleti’nin, bütün kurumlarını işgal eden AKP ve Erdoğan’ın en derin mahremine girmek mümkün değil dir. Ancak 2018 den buyana olayları yani atamaları takip ettiğimizde(Havelsan ve YSK) özelinde yapacağımız tahlil yanlış olmaz.

“SEÇSİS” üzerinden seçime müdahale ediliyor

Resmî olarak 60 milyon 697 bin 843 yurt içi seçmen açıklandı. Bu sayı gerçek seçmen sayısını yansıtmıyor. Bu rakam bilerek en az 2 milyon fazla açıklanıyor. Bu şekilde usulsüzlük başlamış oluyor.Seçim dönemi yaklaştığında ise yüzbinlerce AKP’liye yeni kimlik numaralı, sahte isim-soyisimli kendi fotoğrafı basılı çipli gerçek resmî kimlikler üretilip veriliyor ve bunlar SEÇSİS’e seçmen olarak kayıt ediliyor.

Bu AKP seçmenleri seçim günü önce gidip kendi kimliği ile oyunu kullanıyor, daha sonra verilen sahte kimliği ile yine aynı veya yakın başka okulda başka sandıkta tekrar oy kullanıyor. O kalabalıkta bunu kimse fark edemiyor doğal olarak.

Aynı Sokak veya Apartımanda Oturanlar Farklı Sandıklara Yönlendiriliyor. NEDEN?

Daha önce bütün apartıman sakinleri aynı sınıfta aynı sandıkta oy kullanırlardı 2018’e kadar. 2018 den günümüze apartımanlarda her daire farklı sandıklarda neden oy kullandırılıyor. Bu ayrıntıyı hiç düşündünüz mü, kimse kimseyi tanımıyor oy kullandığı sandıkda ve böylece planları işliyor. Bu şekilde yakalanmadan oy kullanmayı başarabilenler oyunu kullanıp görevini tamamlıyor. Bir kişinin çok sandıkta farklı TCKN ile seçmen olarak kaydedilip oy kullanmasıdır.Bunu kontrol eden mekanizma yok.Ocak ayında değiştirdiler yazılım firmasını.Parmak boyası talebini reddettiler.Partilerin IT bölümü excel filtre sistemi ile öncelikle ilçe bazında, sonra mahalle köy bazında aynı isim-soyadlı kişileri tespit etmeli. Bunların TCKN ları farklı olsa bile bu kişilerin aynı kişi olması kuvvetle muhtemeldir.

YSK’nın açıkladığı kesin sonuçlara göre Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında 2,538,671 oy fark var. Önceki seçim ile, bu seçim arasında seçmen sayısı artışı, nüfus artışının iki katı olmuş. Kullanılan oy sayısı ise daha da fazla olmuş. Yani üç kata yakın. Bu ilginç bir husus. 2002-2023 arasında nüfusumuzun 17 milyon artmasına karşılık, seçmen sayımız 22,7 milyon artmış. Yani arada 5 milyon fark var. Başka deyişle, toplam seçmen sayısının yüzde 7,8’i gibi bir rakam. Bu yüksek farkın nedeni ne olabilir? Çok merak ettim ve çözemedim. Bu arada; Nüfus İşleri Genel Müdürlüğünün yazılım işlerinde 20 yıldır çalıştığı Kale Yazılım, 2023 ocak ayında değiştirildi. Yazılım yeni şirkete devredildi. Peki bu şirket hangisi derseniz; sadece 1 sene önce Turkcell altında kurulmuş olan Global IT isimli firma oldu. Belki onlar bu farkı açıklayabilirler. (Veriler YSK sayfasından)

Resim

Atı Alan Üsküdar’ı Geçiyor

Seçim kazanıldıktan sonra SEÇSİS’ten sahte seçmenleri silebiliyorlar.Bunu kendileri hariç kimse göremiyor!

Atı alan Üsküdar’ı geçmiş oluyor. Devlet Kurumların Erdoğan’ın elinde, resmen Devlete çökmüş durumdalar, bu SEÇSİS sistemi oldukça Erdoğan’ın iktidardan düşmesi mümkün değil.
Halkın cebinden çaldıkları milyar dolarların hesabını verecekleri ve yargılanacakları için korkudan her yolu deniyorlar.

“parmak boyası geri gelsin” kamuoyu baskısını şimdiden başlatsınlar demiştik.İpleyen olmadı

Bu olaylar ışığında yurtdışında kullanılan oyları hiç bahis konusu yapmıyoruz çünkü geçtiğimiz yıllara göre Avrupa da yaşayan Türkler haricinde bu seçim de Katar dan Kuveyt’e Arap ve Afrika ülkelerindeki konsolosluklarımızda araplara kullandırılan oylar da cabası.

Gözden kaçan bir diğer husus, Bu YSK neden bir gün hiçbir gerekçe göstermeden kararlar alıp, ertesi gün yine gerekçe göstermeden zırt pırt karar değiştiriyor??

Devlet Kurumların Erdoğan’ın elinde, resmen Devlete çökmüş durumdalar, bu SEÇSİS sistemi oldukça Erdoğan’ın iktidardan düşmesi mümkün değil.

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.