Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

Camide Düğün

1 yıl önce
1.448 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

Camide Düğün; Cami’nin içinde şunu yapabilmek şuursuzluktur. Görüntüler Almanya’da Hilden Emir Sultan Camii’nde çekilmiş denilip geçiştirilse de.

Camide Düğün; Cami’nin içinde şunu yapabilmek şuursuzluktur. Görüntüler Almanya’da Hilden Emir Sultan Camii’nde çekilmiş denilip geçiştirilse de. En eski insan topluluklarından biri olan Türkler, manevi değerlere büyük ölçüde yer vermişler, bir milli mukaddesat sistemi yaratmışlardır. Camiler İbadet için inşa edilmiştir. İbadetin ise İslam dininde nasıl yapılacağı ne şekilde olacağı bellidir. Camilerimiz sosyal tesis değildir. Özellikle son 20 yılda İslam dininin içi bilinçli olarak bozulmaya çalışılıyor. 90 lı yılların sonlarına doğru, camilerimizin Mihraplarından Türk Bayrağı Kaldırıldı.

Camide Düğün Böyle Mi Olur

Camilerimize hiç kilit vurulmazdı mesela, camilerimiz hep açık olurdu gece bile olsa. Yıllar birbirini kovalarken bir anda camilerimizde mevta için mevlüt okuması sonrası, cami içinde yemek ikramları yapılmaya başlandı. Namaz’ın ve Abdest’in farzları unutuldu. Necaset denilen kavrama ne oldu. Camilerimizde siyasi propagandalar peşin sıra geldi. Cuma hutbelerimiz daha önceleri hiç bir siyasi ima veya yönlendirme olmadan imamların kendi birikim ve ilmi bilgilerine yönelik aşırı olmayan hiç bir milleti veya mensubiyeti incitici sözler söylenmeden cemaate aksettirilirdi. Mesela biz hiç bir zaman camilerin önünde siyasi açıklama yapan partiler ve liderler de görmezdik. İslam dini bu mu. Camilerimiz yurdumuzun en hassas en kutsal mabetleri değil mi.

Camide Düğün ile Kilise Düğünü Aynı Olabilir Mi

Hıristiyan vatandaşların yada Milletlerin kendi inançlarına göre kilisede düğün yapmaları gayet doğaldır. Bizim onların inancına laf söylemek gibi bir haddimiz olamaz. Biz milli mukaddesatı hurafe sananlardan değiliz. İnsan olduğumuz için müşterek saygı göstermeye mecburuz. Çünkü insan topluluğunu hayvan topluluğundan ayıran en büyük farika müşterek manevi değerler, yani ahlak ve mukaddesattır. Ancak İslam dininde bu tür uygulamalar olmaz olamaz, olmamalı. Bizim töremizde ve inancımızda bu tür etkinlikler asla hoş karşılanmaz. Camilerimizin kutsiyeti Şanlı Bayrağımız gibi mukaddes tir. Dini hassasiyetlerimiz bir kaç kendini bilmezin şuursuzluğu ile kanıksatılamaz. Her şeyin bir usulü ve adabı var dır. Bu görüntüleri Kilise düğünü ile bir tutmak sempatik göstermek aman canım ne hoş Kilise de yapıyorlar biz yapınca mı olay oluyor demek cahilliktir kendini bilmezlik tir. Millî kültür gibi değerlerine sahip çıkamayan milletlerin, mukaddesatını muhafaza etmeleri de mümkün bulunmamaktadır. Dolayısı ile Milli mukaddesatına sahip çıkamayan Milletler, Başka Milletlerin avı olacaktır…

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.