Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
REKLAM ALANI

Ali Balseven’den Sinan Ateş’e Katledilen Bozkurtlar

1 yıl önce
121 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 10 saniye sonra kapanacak.
REKLAM ALANI
Reklamı Geç

Ali Balseven’den Sinan Ateş’e Katledilen Bozkurtlar:Ne tuhaf işki sanki tarih inat edercesine tekerrür ediyor. Aslan gibi yiğitler birer birer katlediliyor üç beş soysuz uğruna

Ali Balseven’den Sinan Ateş’e Katledilen Bozkurtlar:Ne tuhaf işki sanki tarih inat edercesine tekerrür ediyor. Aslan gibi yiğitler birer birer katlediliyor üç beş soysuz uğruna, Çakallar salınıyor Bozkurtlar zincire Vuruluyor. Aylarca süren bir sessizlik geçmişin o karanlık sayfalarına bizi götüyor. MHP de yaşanan bu cinayet ne ilk nede son olacağa benziyor tıpkı 1975 de yaşanılanlar gibi.

Alparslan Türkeş ile Nihal Atsız’ın yollarının neden ayrıldığını; katıksız bir Türkçü olan Ali Balseven’in dava arkadaşı ülkücüler tarafından neden öldürüldüğünü bilmeyenler, MHP’nin bugününü anlayamazlar. İşte 40 yıl önceki o yol ayrımının hikayesi.

Ali Balseven Katledilen Bozkurt

TARİH: 25 Mayıs 1973. Yer: Ankara. Ali Balseven, 25 yaşındaydı. Kahramanmaraşlıydı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi son sınıf öğrencisiydi. MHP’liydi. Ama…O gün akşamüzeri Kurtuluş Parkı’nda bir grup MHP’li tarafından önü kesildi. Ali Balseven karşısına çıkanların hepsini tanıyordu. Dava arkadaşlarıydı. Hepsi ülkücüydü.

Bozkurtlar birbirine düşmüştü. Başbuğ o günlerde söylemişti o ünlü sözünü:”Davadan döneni vurun!”O gün ülküdaşları, Ali Balseven’i bıçaklayarak öldürdü. Peki, neden?Ali Balseven davadan mı dönmüştü? Hayır! Birini mi ihbar etmişti? Hayır! Peki, suçu neydi?

Ali Balseven, 28 mayıs 1973 tarihinde Ankara Kurtuluş Parkında Türk-İslam sentezcileri tarafından öldürülen Türkçü öğrencidir. Ankara Üniversitesi, Ziraat Fakültesi öğrencisiydi. Şiş ile sırtından vurularak öldürüldüğünde henüz yirmi beş yaşındaydı. Sağlığında CKMP’de etkin görev alan Biber Ali, Kurtuluş Parkının Komünistlerden temizlenmesinde büyük rol oynamıştır. 1969 kurultayından sonra Bozkurt sembolünün yerini Üç Hilal, Turancılık fikrini yerini ise “Nizam-ı Alem” fikrinin almasıyla beraber fikirleri bu parti ile uyuşmayınca partiden ayrılmış ve Türkeş’in “davadan döneni vurun!” emrinin gereğince Ankara Kurtuluş Parkında önü kesilerek öldürülmüştür. Ali Balseven, MHP içerisinde Türkçü görüşleri ve Alevi kimliği ile tanınan kimseydi. Ali Balseven cinayeti Türk olan çoğu Alevi’nin neden MHP’ye sıcak bakmadığının kilit noktasıdır.

Ali Balseven’in şehit edilmesiyle ilgili Ulu Türkçü ATSIZ şöyle yazmıştır: Aynı madalyonun öteki yüzündeki manzara da daha az acıklı değildir: 28 Mayıs günü, Ankara’da öldürülen Ali Balseven’in başına gelen iş yine sosyal hastalıklara karşı aşısız bir güruhun marifetidir: 1948 Maraş doğumlu olup sıkıntılı bir hayat mücadelesinden sonra Ankara Ziraat Fakültesine giren ve gözüpek, katıksız Türkçü bir genç olan Ali Balseven milliyetçi bir partidir diye MHP’ye girip bu partiden, Türkçü olmadığı kesinlikle anlaşıldıktan sonra çıktığı için üstüne çektiği düşmanlıklar sebebiyle ve kahbece öldürülmüştür.

Yüksek tepelere Kartal da çıkar, bazen Yılan da çıkar ama Kartal yükselerek, Yılan sürünerek çıkar

Balseven’i öldürenler bir kere nâmerd insanlardır. Mert olsalardı silahsız bir kişinin üzerine silahlı bir kaç kişiyle saldırmaz, görülecek hesapları varsa onu eşit şartlarda erkekçe vuruşmaya çağırırlardı. Sonra bunlar kuşbeyinli yaratıklardır. Bu davranışın kendilerine bir şey kazandırmayıp çok şey kaybettireceğini, Balseven gibi düşünenlere ise çok şey kazandıracağını düşünememişlerdir. Onlara hatırlatalım: Türkçülük kolay iş değildir. Geceleyin köşe bekleyip bir kişiye birkaç kişiyle saldırmak gibi rezaletlerin Türkçülükte elbette yeri yoktur. Türkçülük sözünün eri olmak, ettiği yemine sadık kalmak ve yalan söylememektir. Türkçü taviz vermez ve politika yapıyorum zannı ile “biz Yahudi aleyhtarı değiliz; çünkü onlarla hiç savaşmadık” gibi gülünç sözler söylemez. Türkçülük makam hırsı ile bağdaşmaz.

Başkanlık vasıflarından mahrum insanların başkalarını kötüleyerek liderlik davası gütmeleri, hilekâr daltabanların oyuncağı olmaları kadar acıklı durum yoktur. Başkan olacak adamın bütün ömrü dimdik geçmiş olmalı, mazisinde kendisini küçük düşürecek bir zaaf bulunmamalıdır. Vaktiyle kendisini sorguya çekenlere “Hatamı anladım. Beni affetmenizi istirham ederim” diye mektup yazanların liderlik davası Don Kişot cakasından başka bir şey değildir. böyle liderler ilk seçimde silinmeye mahkumdur.

REKLAM ALANI
sontrk.tv
Kanalda toplam 112 adet video bulunuyor.
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.