Yavuz Ağıralioğlu’ndan AK-pkk’ya Öcalan Ayarı

Yavuz Ağıralioğlu‘ndan AK-pkk‘ya Öcalan Ayarı; Seçime ait bir dil vardır; Savaşta mermi, kavgada yumruk sayılmaz doğrudur ama kimyasal silah kullandınız. Yani yumruk saymadık, tamam; mermi saymadık, eyvallah ama kimyasal silah kullandınız. Tayyip Bey’den 24 Haziran’da 1 memleket 1 Ramazan alacağımız vardı. Şimdi iki oldu.
Seçim kazanmak için bize “terörist” diyebildiğinize göre yarın teröristlere “kardeş” diyebilme ihtimaline binaen söylüyorum.

Yavuz Ağıralioğlu’ndan 23 Haziran Değerlendirmesi

Seçim havasından çıktık iki aydır Daha doğrusu çıkmaya çalışıyoruz. Yeni bir tartışma bir girdabın içine çekilerek galiba 23 Haziran’a kadar görünen o ki,tartışmalarımızın ritmini belirleyecek bir kavganın mevzusunu bugün belirlemiş olduğu aşikardır.Şehitlerimiz var bilinmesini gereken bir hassasiyetle ifade ediyorum.Üstüne basa basa,Altını çize çize, Devletimiz hükümetimiz gerek yurt içinde gerek sinir dışında terörle mücadele adına ortaya koyacağı iradenin arkasında mutabakatla ve bütün desteğimizle duracağız. Lakin İstanbul seçimi ile alakalı sürecin sonucunu Beklerken İmralı’da Öcalan tabirlerinin AA Ajasınca büyük puntolar kullanılarak haberleştiği yeni bir iletişim sinyalini görüyorum. Cumhurbaşkanımız tekzip etti çözüm mözüm yok diye tekzip etti cümleyi de böyle kurdu. Ona rağmen seçim sandığında sizin kardeşleriniz seçim kazanmak için bize terörist diye bildiğinize göre yarın teröristlere kardeş diyebilme ihtimaline binaen konuşuyorum diye ekledi.

Yavuz Ağıralioğlu; Memlekette Siyasal İklimi Terörize Etmeyin!

Bir daha bir çözüm bulanmasını yaşayamayız, seçim kazanmak için lüzumsuz şirinlik yapabileceğiniz bir cümlenin bugünden önünü keselim diye söylüyorum bin defa, İstanbul seçimlerini kazanmayı göze alıp bir defa memleketin milletin çocuklarına yine böyle kanlı bir süreç yaşatma iradesini her zaman muhafaza etmeniz gerektiğine dair şüphemle söylüyorum, terörle mücadele ederken kullandığınız dilin seçim satın da kullanılmasını meşhur görmedim görmüyorum.Memlekette siyasal iklimi terörize etme imkânına dönüştürülmesini makul bulmadık.Şeçim sandığında gerek genel başkanımız , gerek partimizle alakalı kullanılan tabirleri hiçbirisini meşru görmedik.Meşruiyet sıkıntı diye gördüğümüz şeyi İstanbul seçimlerine dair Türkiye‘deki siyasal iklimimizi zehirlediğinizi gördük hala aynı kanaatte iseniz bundan sonraki tartışma süreçlerin içerisinde de bunun hatırı sayılır bir yere dönüşeneceğini düşünüyorum. Bu mevzuda Seçime ait bir dil vardır; Savaşta mermi, kavgada yumruk sayılmaz doğrudur ama kimyasal silah kullandınız. Yani yumruk saymadık, tamam; mermi saymadık, eyvallah ama kimyasal silah kullandınız dedi.

Paylaş
error0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Register | Lost your password?