Ünsal Arık WBA Asia Şampiyonu Olacak

Ünsal Arık WBA Asia Şampiyonu Olacak;Avrupa Şampiyonu Boksör Ünsal Arık, 13 Nisan’da Gürcistan’ın başşehri Tiflis’te unvan maçına çıkacak.BERLİN – Almanya’da yaşayan Avrupa Şampiyonu Türk Boksör Ünsal Arık, 13 Nisan 2019 tarihinde Gürcistan’ın başşehri Tiflis’te unvan maçına çıkıyor.

WBA Asia Şampiyonu Olacak

Hafif sıklet boks maçında bugüne kadar hiç hezimet almayan Boksör Givi Tsintsalashvili ile karşılaşacak olan TÜRK Boksör Ünsal Arık, maçı kazanması halinde Dünya Federasyonu WBA Asia Şampiyonu olacak.Maçlarına İzmir Marşı eşliğinde ve Atatürk tişörtü giyerek çıktığı için Atatürkçü Boksör olarak nam salan TÜRK Boksörümüz Ünsal Arık,maç hakkında açıklamada bulundu.

https://twitter.com/UensalArik/status/1113473919296655363

Kariyerim İçin Önemli Maç

“Bu maçın ehemmiyeti çok büyük. Dünya federasyonu organizasyonunda bir maça çıkacağım.Bu maçı kazanarak, ismimi dünyanın ilk 15 sporcusu arasına yazdırmak yazdırmak istiyorum” şeklinde konuştu.Tiflis bölgesinde yaşayan Türklerden destek beklediğini belirten Arık, “Ring içinde ve dışında, Türkiye için, Atatürk için mücadele etmeyi sürdüreceğim” dedi.

https://twitter.com/UensalArik/status/1112443712318173184

Ünsal Arık Aynı Zamanda Kitap’da Yazıyor

Biz onu TÜRK ve ATATÜRK Aşığı Ahlaklı bir sporcu olarak tanıdık.Son yıllarda Türk boksu adeta uluslararası camiada yok olma durumuna getiren Türkiye Boks Federasyonu ve Türkiye Spor Bakanlığının siyasi ideoloji hezeyanları yüzünden neredeyse,hiç bir spor dalında büyük başarılar elde edemiyoruz.Oysa ki,Ünsal ARIK gibi sporcularımıza destek olmak yerine saçma sapan musabakalara harcanan paralar sırf gezi olsun diye düzenlenen organizasyonlar bu milletin parasını israf’dan öteye geçmiyor.

Ünsal ARIK Sporculuk kariyerine birde yazarlığı ekleyerek örnek bir Türk sporcusu olduğunu pekiştirdi.Kendisine kariyer yaşamında başarılar diliyoruz.

Paylaş
error0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Register | Lost your password?