Türkiye 3 Milyon İRANLI Sığınmacıya Hazırmı?

Türkiye 3 Milyon İRANLI Sığınmacıya Hazırmı;Trump’ın İran Pokeri Ya Tutursa!ABD-İRAN Krızi Türkiye’ye Yeni Sığınmacı Akını yaşatır.Son dönemde TRUMP’ın Tehdit dili ne gibi bir sonuç ortaya koyar.ABD İran’a Kara ordusu ile kara Operasyonu ile kesinlikle müdahale edemez.Belki daha sonra Deniz piyadeleriyle komandolarla ileriki dönemde yapar ama çok düşük bir ihtimal bu. Ancak ilk vuruşu havadan yumuşatma ile yapar bombardıman dan sonra çıkarma yapar . ABD Harekatı başladığında İranlıların bir kısmı hangi ülkeye gidecek ? Türkiye hazırlıklı olsun 3 milyon İranlı Türkiye’ye sığınacak nereye gidecek, şu anda Türkiye’de hiç konuşmadığınız bir mesele bu.Şu anda Türkiye’de ne kadar İran’lı var bir araştırma yapınız ve arkasından olası ABD-İRAN savaşı ve akacak sığınmacı kısmına bakılsın ve 10 yıl sonra nın Türkiye‘sini şu anda Herkes hayal etsin tavşan gibi Türeyen Suriyeliler aynı şekilde, Afganistan’aynı şekilde Irak’tan gelenler ,özbekler,Türkmenistanlı’lar ne olacak bir süre sonra bu ülkenin hali bir düşünün.

Türkiye 3 Milyon İRANLI Sığınmacıya Hazırmı?

Putin; Rusya İtfaiyeci Değildir !

Geçmişe bakalım Cengizhan geldi İskender geldi gitti ama İRAN dediğimiz yer hala ayakta.Ama İran’da bugün İran varsa İskender’in burada bıraktığı generallerledir.Bu bölgelerde renkli gözlü insanların varlığının sebebi nedir? İskender ordusunun varlığını sebebi nedir? 2500 yıldan fazladır İran ayakta bugün gelinen nokta itibariyle baktığınızda bir açıklama yaptı İran dedi ki; biz başka yollarla da dedi ünyaya satarız başka taşıma araçları kullanarak işte Çin‘in petrol alımı falan bunlar ortada.PUTİN dedi ki; ABD ile İRAN arandaki mücadelede taraf olman. Rusya itfaiyeci değildir.Rusya diyor ki ben ABD ile bölgenin paylaşılması konusunda anlaşmaya vardığım sürece ne İran umrumda olur, Ne Türkiye umrumda olur. Başka ülkede umrunda olmaz.Türkiye Bana askeri üsler verir Türkiye’yi çok severim Tıpkı sureyi sevdiğim gibi cümlesi bu.Putin’in bir açıklaması var bölgeye dışarıdan yapılacak müdahaleler tarafımızdan kabul edilmez.Diğer taraftan İran’ın açıklaması Biz direneceğiz, diyor peki ya biz ? Türkiye gibi Milli Mücadele yapmış emperyalizme karşı savaş yapmış olan bir devletin bunları onaylaması söz konusu bile olamaz. İran’da Olabilecek olan bu türlü bir kargaşa Türkiye’yi yakacak bunu bilmezmiyiz işte Suriye üzerine bakın 15 milyon insan yer değiştirmiş aşağıya yemen’de gözlerine bakın 13 milyon insan yer değiştirmiş Sudan’a başka ülkelerde var çok karışık bir mesele var.İran’la ilgili hususta ABD’nin buraya bu türlü bir operasyon yapma niyeti her ne kadar var ise’de kalktı Trump şöyle bir cümle kurduysa da; Efendim İran’la savaşmak istemiyorum.Ancak onların ABD’nin silah tüccarları İllede savaşırsın diyor işte iyi polis kötü polis oyunu oynamaya çalışıyor.Dünya bilmiyor mu? ABD ekonomisi demek Savaş ekonomisi demektir, dünya bilmiyorum ABD vatandaşlarının dolaylı direk üçte ikisi Savaş ekonomisine çalışıyor.Dünya’nın silahlarını kim satıyor ABD olduğuna göre Savaşı yapacaksınız diyen Silah lobisi var. Onun için İran meselesini çok ama çok dikkatli izlemek gerekiyor buradaki petrol üretimi meselesi yurt dışında Amerika’dan bir köşe yazısında diyor ki şu anda Petrol ne kadar ucuzlarsa ucuzlasın arz ne olursa olsun diyor, talepte bulunacak para yok.Dünya’da bir daralma var işte bütün dünyada ekonomik ciddi biçimde bir kriz var ve bu krizin bu krizin Türkiye gibi ülkelerde 2022’nin sonuna kadar süreceği ifade ediliyor.

Türkiye 3 Milyon İRANLI Sığınmacıya Hazırmı?

İran-Abd Dalaşmasının Asıl Nedeni ?

İran-Abd Dalaşmasının Asıl Nedeni ? Askeri operasyon meselesi değil Çünkü artık çok açık net askeri açıdan baktığınızda İran’ın ABD’nin bu türlü hava saldırılarına karşı koyacak gücü yok.Karşı koyacak gücü de yok bu bilinen bir şey bilinen bir gerçek,öte yandan İran-Irak savaşını hatırlayın SADDAMI Gazlayan Amerika bir başka kanal üzerinden, hiçbir Kara harekatının kazanamadı. Amerika şunu biliyor,kara harekatı demek insan demektir.Cesaret ister düşünün 2500 yıldır o toprakta İRANLI’lar Bütün ülke Kahramanlarla dolu.ABD İran’a bir kara asla yapmaz. Böyle bir şeye cesaret edemez Trump’ın uyguladığı bir tavrı var bütün tweet’lerinde bunu görüyoruz.Örneği çok agresif bir tweet atıyor, yemezse Poker oynuyor adeta yemezse blöf yapıyor ondan sonra hemen bir U dönüş yapıyor.Ama şu bir gerçek şu dakika itibariyle şu anda Amerikan silahbekonomisi çok ciddi bir şekilde bunalımda. Aslında ABD İran bahanesiyle Çin ile uğraşmak istiyor. Huawei ve Nadir Elementler sıkıntısı yüzünden.Peki bu işten kim zarar görecek,tıpkı S-400,Nasa Çalışanın ve Papaz Burunson’un Serbest bırakılması örneklerinden anlaşılacağı üzere !

Paylaş
error0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Login

Register | Lost your password?