Öldü Denilen IŞİD Lideri Bağdadi’den Türkiye’ye Tehdit

Öldü Denilen IŞİD Lideri Bağdadi’den Türkiye’ye Tehdit;Bağdadi Geri Döndü ve Türkiye Bir Sonraki Hedefi Olabilir. Terör Örgütü IŞİD‘in SÖZDE halifesi ilan edilen Ebu Bekir El Bağdadi, 29 NİSAN 2019 da yayınlanan yeni bir video da yer aldı.Üç yıl önce öldürüldüğü ileri sürüldüğünden bu yana ilk resimleri. Baghouz’daki yenilgiden bahsediyor.Sri Lanka’da 250’den fazla kişiyi öldüren son saldırıları ve Sudan’daki Omar el Bashir’in son ilanını anlatıyor.
Irak ve Suriye’de bitirilmiş olmasına rağmen kendisine bir türlü ulaşılamayan! IŞİD terör örgütü lideri Ebubekir el Bağdadi 5 yıl sonra video mesaj yayınlamış. Mesajda Bağdadi’nin elindeki dosyaların Türkiye, Kafkasya, Yemen, Somali ve Orta Afrika’yı içermesine DİKKAT!

Öldü Denilen IŞİD Lideri Bağdadi’den Türkiye’ye Tehdit

Bağdadi CIA,IŞİD 2.Binladen Sahnesi

Baghdadi‘nin konuştuğu üç gizli kişi var. Video yoğun olarak düzenlendi ve birçok çekimde çekildiği anlaşılıyor. Görünür duvarlar perdeliktir ancak bir çadırın içinde görünmüyor. Zemin düz. Işık yapaydır. Ses sağlam ancak yankı yok. Bu muhtemelen daha büyük bir evin odasında çekildi. Irak’taki El Kaide’nin (şimdi ölü) lideri Abu Musab el-Zarqawi’nin resimleri de aynı silahı gösterdi. Çok pratik bir silah değil, Baghdadi’nin mirasını gösteriyor.Bağdat, Mali, Burkina Faso, Afganistan ve Sri Lanka’daki gruplardan sadakat yemini kabul ediyor. Videodaki yazılı metin, Sri Lanka’daki saldırının, IŞİD’in son yaptığı Suriye’deki Baghouz’a yönelik misilleme yaptığını söylüyor. IŞİD cihatçılarının hiçbir alanı teslim etmediklerini ve Sirte, Musul, Rakka ve Baghouz’da sona erdirmek için öldüklerini iddia ediyor. En azından Rakka ile ilgili iddia yanlıştır. ABD Rakka’yı tahrip ettiğinde, bazı 2-3.000 İŞID‘li Teröristler, ABD ile çıkışlarını müzakere ettiler ve Suriye ordusuna saldırmak için güney-doğuya taşındılar.

IŞİD Türkiye’de Ne Planlıyor

Bağdadi, IŞİD‘in sonunda “Haçlılara” karşı yıpratma savaşında kazanacağını söylüyor. Bu, artık gerekçesi bulunmadığında sürekli, coğrafi olarak dağılmış bir terör saldırılarını işaret ediyor. Bir noktada diğer üç kişiden biri ona bazı planları olan bir klasör veriyor. Klasör Vilayat Türkiye olarak işaretlenmiştir.

Bağdadi iyi beslenmiş görünüyor. Onu hasta ve zayıf raporları açıkça yanlıştır. Yüzü, elleri ve misafirleri, sert hava koşulları ve hatta güneş ışığına maruz kalma belirtileri göstermiyor.

Öldü Denilen IŞİD Lideri Bağdadi’den Türkiye’ye Tehdit

.

Paylaş
error0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Register | Lost your password?