Kahve’nin Keşfi Müslümana Markası Ecnebiye Ait

Kahve’nin keşfi Müslümana Markası Ecnebiye Ait;Tarih’te bir çok şeyi keşf eden Müslümanlar ,Yobazizm‘i benimsemekle malesef tarih sahnesinden çekilmek zorunda bırakılmıştır.Emperyalizmi bir türlü becerememişiz.Aslında Osmanlı Padişahlarının bazıları Emparyalizmi zaman zaman benimsese’de Yobazizm bunun önüne tarih’te hep set çekmiştir. Çünkü ilk kahve yapılıp içildiğinde şeytan işi mi diye sorgulanmış .. hep bağnazlık , hep bağnazlık..

Kahve'nin Keşfi Müslümana Markası Ecnebiye Ait

Kahve’nin Keşfi Müslümana Ait Ama Ticaretini ve İnovasyonunu Ecnebi’de

Kahve’nin keşfi Müslümana Ait Ama Ticaretini ve İnovasyonunu Ecnebi’de Dünya’nın En büyük 100 şirketimizin marka değeri 27,2 Milyar $ Kahveci Starbuck’ ın marka değeri 38 Milyar $ Avrupa’da en fazla Starbuck şubesi olan 2. Dünya’da ise 8. Ülkeyiz.
Starbucks Türkiye’de kahve keyfi diye açılsaydı inanın bu kadar iş yapmazdı. Ezik insanımız sırf Starbucks bardağıyla gezmeyi hava zannediyor.

Türk Kahvesi : 1640 Starbucks: 1971

Müslümanlar kahveyi keşfetti, İtalyanlar kahvenin, özellikle lüks kahvenin, pazarlanmasını, Amerikalılar da kahvenin bol, herkesçe erişilebilen ve gözü doyuran halini keşfettiler Hollywood filmleri ile.
Kahve Yemen’de bir çoban tarafından bulundu Osmanlı ticaretini yaptı .

Türk Kahvesi diye Bir Kahve yok Aslında

Türk Kahvesi diye Bir Kahve yok Aslında Türk Kahvesi denmesinin nedeni pişirme şeklinde saklıdır.Kahveyi Avrupa’ya Türkler 2. Viyana bozgunu esnasında tanıttı. Dünyadaki ilk kahve dükkanı da Galatada açılmış olup, Viyana savaşında Avrupalıların eline geçmiştir.
Bugün “Türk kahvesi” olarak içtiğimiz kahve de Brezilya’dan geliyor. Nasıl bize ait?

Kahve'nin Keşfi Müslümana Markası Ecnebiye Ait
Kahve’nin Keşfi Müslümana Markası Ecnebiye Ait

Ülkemizde Türk Kahvesi için kavrulan kahve çekirdeklerinin kalitesi neredeyse dünyadaki en düşük kaliteli çekirdeklerden oluştuğundan yapamadık. İtalyanlar ve Almanlar kahve demleme konusunda kullandıkları kaliteli çekirdekler ve farklı demleme teknikleri ile öndeler.
Bizim tüm vizyonumuz; tatsız tuzsuz türk kahvesini nasıl 10 tl ya da 15 tl ye kakalarım vizyonudur.

Paylaş
error0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Login

Register | Lost your password?