Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u Konstantinapol yapacak derken, 1000ALİ Ekümenikliği ilan etti

Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u Konstantinapol yapacak derken, 1000ALİ Ekümenikliği ilan etti;Geçtiğimiz ay İstanbul B.B.Başkanlığı elinden alınan Ekrem İMAMOĞLU‘na yönelik,Esenler Belediye başkanı FETOCU Tevfik GÖKSU,Melih GÖKÇEK,Fatih TEZCAN ve Trollerle başlatılan Kahraman Trabzon halkına yönelik,YUNAN,RUM,PONTUS karamalarına binaen İSTANBUL’u KONSTANTİNEPOL yapacaklar iftirası gündemde tazeliğini korurken,bir saçmalık’ta 1000ALİ‘den geldi. Haftalardır “Pontusçuluk” gibi hayali bir suçlama ve iftirayla milletimizi küstürdüler. Şimdi de “ekümenik” ifadesini kullanarak bölmeye başladılar!

Ekrem İmamoğlu, İstanbul’u Konstantinapol yapacak derken, 1000ALİ Ekümenikliği ilan etti

Kazdıkları Çukura Düştüler

1000ALİ sosyal medyadan Fener Rum Patriği BARTOLOMEUS’un doğum gününü kutlamak için bir paylaşımda bulunduğu,paylaşımda ise EKÜMENİK ifadesini kullandığı ve gelen tepkiler üzerine sildiği iddia edildi. 1000ALİ ‘nin sildiği iddia edilen paylaşımda “ekümenik” ifadesinin kullanılması dikkat çekti. 1000ALİ ‘nin Sildiği iddia edilen paylaşımda 1000ALİ ” İstanbul Rum Ortodoks Patrikhanesi Ekümenik Patriği ve İstanbul Başpiskoposu Patrik Bartholomeos’un isim gününü kutluyor, sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum” şeklinde idi.  “Pe ke ke, Lazistan, k*rdistanEkümenik… ne kadar bölücü dil varsa sırf İstanbul seçimlerini kazanmak için kullanıyor.

SİLDİĞİ İDDİA EDİLEN PAYLAŞIM
8 DAKİKA SONRA DEĞİŞTİRİLEN PAYLAŞIM

Ekümenlik Neydi?

Ekümenik fitnesi geçmişten beri gelen, Türkiye Cumhuriyeti’nin tanımadığı bir vaziyettir, Rumların Türkiyedeki yurttaş statüsünden ayrı olarak ulusularası alanda patrikhanenin hiyerarşik yerini legal olarak TÜRK TOPRAKLARINDAN ayrı ve bağımsız küçük CONSTANTİNİ hayalidir.Hedef ise Ekümeniklik ünvanıyla Patrikhanenin bağımsızlık kazanarak yalnızca dini değil politik de bir bağımsızlık kazanmasının önü açılmak istenmektedir.

Paylaş
error0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

Login

Register | Lost your password?