Bizi Sosyal Medyada Takip Edin
SON TÜRK HABER YORUM
REKLAM ALANI

Diyanet Suriyelilere Çeyiz Yardımı Yapıyor

3 ay önce
1.514 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

Diyanet Suriyelilere Çeyiz Yardımı Yapıyor, ekonomik sıkıntıdan dolayı intihar eden anneler babalar var milletin gözünün içine bakmaya Utanmıyor musunuz siz.

Geçtiğimiz günlerde TİKA bir açıklama yaptı. Dedi ki 2017’de insani yardım olarak Türkiye 8.11 milyar dolarlık yardım yaptı. 2018’de 8.44 milyar 2019’da 8.66 milyar dolar. 2020’de 8.11 milyar topluyorsunuz 35 milyar dolar ediyor. 4 senedir dünyada Amerika’dan sonra insani yardımda ikinci sıradayız.

Gayri safi milli hasıla açısından dünyada 1. sıradayız en fazla 10 ülkeye yardım yapıyormuşuz. Almanya’nın yaptığı yardım 2 milyar dolar. Türk insanı ucuz Halk Ekmek kuyruğunda soğuktan titreyerek beklerken biz 8 milyar doları İnsani Yardım diye borç olarak dağıtıyoruz, faizle borç alıyoruz Suriye’ye yapılan yardım da cabası.

Diyanet Suriyelilere Çeyiz Yardımı Yapıyor

Sizin Arkanızda Namaza Durmak Günah

 Bunların arasında Kazakistan’a yapılan yardım da var bunun bir mantığı yok, bir ülke bu kadar büyük bir ekonomik kriz içerisindeyken ekonomisi daralırken , Türkiye’de Suriyelilere yaptığımız harcamadan hiç bahsetmiyoruz, yurt dışına yaptığımız İnsani Yardım dan bahsediyoruz. Çok zengin olursunuz borcunuz olmaz paranızı kendiniz basarsanız o parayı verirsiniz Amerikalılar gibi ve Avrupalılar gibi Almanya gibi yapın deriz de, Almanya’dan ve Japonya’dan fazla ve Fransa’dan fazla yardım yapıyoruz. Erdoğan’a soruyorum Sayın Erdoğan Almanya’dan Japonya’dan Fransa’dan ve İngiltere’den fazla İnsani Yardım yapmamızın gerekçesi nedir ?

 Türk Halkına Bunun Faydası Nedir?

 Niye daha fazla yardım yapıyorsunuz?

 Diyoruz ki dünyada en fazla faiz ile borç olan 2 ülkeden 1 tanesiyiz Siz ne yapıyorsunuz Türk milletinin fakir milletin aç milletin evine doğru dürüst ekmek götüremeyen insanın evinde yemek yaptıramadığı için ağlayan babalarının yaşadığı bir ülkede 8 milyar dolar yılda yardım yapıyorsunuz. Kardeşim bunun mantığını bana bir anlat biz de anlayalım.

 Suriye’nin kuzeyine bedavaya Tonlarca un yolluyorsunuz , Diyanet İşleri Başkanlığı Suriye’de evlenecek çiftlere çeyiz yardımı yapıyor, çeyiz yardımı çeyiz İnanamıyorum ya sizin arkanızda namaza durmak günah be sizin arkanızda namaza durmak günah.

Diyanet Suriyelilere Çeyiz Yardımı Yapıyor  Türk Halkına Bunun Faydası Nedir? Niye daha fazla yardım yapıyorsunuz?Sizin Arkanızda Namaza Durmak Günah

REKLAM ALANI
byefendi
Kanalda toplam 107 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.