Badr-F Balistik Füzesi

Badr-F Balistik Füzesi; Yemen ordusundan Tuğgeneral Yahia Sarie’nin salı günü yaptığı açıklamada, son günlerde saldırıların artması üzerine yerel olarak yapılan yeni bir füze sistemi tanıttı.
Yeni bir kısa menzilli balistik füzesi olan “Badr-F” da dahil olmak üzere birçok video testi yayınladı. 

Badr-F e İranlı Uçakları Kordinat Desteği Veriyor

Başkent Sanaa‘da düzenlenen basın toplantısı sırasında, sözcü, yerel olarak geliştirilen ve tüm özelliklerinde Rus füzesi Tochka‘ya benzeyen yeni balistik füzenin (Badr-F) resimlerini ve operasyon görüntülerini yayınladı.

Badr-F füzesinin menzili 160 km ve 20 metre yükseklikte patlayarak ve 350 metrelik bir alana 14 bin adet şarapnel saçılmasıyla dehşet verici bir tahribat yaratıyor.

Badr-F Sudan Kamplarını İmha Ediyor

Badr-F” füzesinin gizli operasyonlara girdiğini ve hedeflerini başarıyla vurduğunu ve “bu niteliksel başarının zaten açıklanmış olan diğer başarılara eklendiğini” dile getirdi.

İran için,Yemen‘deki savaş,İran’ın Huşitler’i NATO silahlarıyla silahlandırılan muhaliflerine karşı en son füze ve dronları test etmek için kullandığı test alanlarından biri oldu (Suriye ve Irak’ın yanı sıra).
Kazanılan deneyim, stratejik programlarda kısa ve orta menzilli füzelerin geliştirilmesinde ve ayrıca İHA’ların etkilenmesinde kullanılmaktadır denildi.

Paylaş
error0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Register | Lost your password?