23 Haziran Sonuçları Darbe Getirir mi ?

23 Haziran Sonuçları Darbe Getirir mi ?:Amerika Birleşik Devletleri derin devleti (CIA) Ajanlarından Henri Barkey Foreign Policy’deki yazısında AK-pkk‘nın İstanbulu kaybetmesine yönelik,Türk Baharı kazançsa bu Başarısızlığın sorumlusu Erdoğan’ın kendisidir ifadesini kullandı. İstanbul tercihlerinin kastedilmeyen bir kararı olarak rejime karşı yeni karşıcılık biçimleri azar azar ama tutarlı bir biçimde oluşacak. Türk (SEÇİM) tercih sistemi her zaman ülkenin zarar görmemiş ender müesseselerinden biri olarak kabul edilirdi.

23 Haziran Sonuçları Darbe Getirir mi ?

Erdoğan’ın Suçlayabileceği Tek Kişi Kendisi

Tamıyla ya da ancak kısmen demokratik olsalar da evvelki hükümetler hiçbir müddet tercih neticelerine (YSK) dolaysız müdahale tehlikesine girmedi. Çok da haklı nedenleri vardı: Şayet insanoğlu tercihlere inancını kaybederse seçenek muhalefet şekil ve usullerine yönelir. Makûslaşan ekonomik şartlarda çoğalan mutsuzluk ve rahatsızlığa kendini ifade edecek mecra vazgeçmeyen bir rejim, özellikle hâlâ Batılı müesseselere sahipse birgün başkaldırıya ve isyana neden olur.

Eğer bir gün Türk Baharı gelirse ERDOĞAN iktidarı sallanırsa, Erdoğan’ın suçlayabileceği tek kişi kendisi” 2002 ile takribî 2010 seneleri içinde sergilediği siyasal zekâdan eser kalmadı. Erdoğan artık klasik, sıradan bir ortadoğu dikdatörü despottan öte değil. Fakat, Batı İttifakı’nın ehemmiyetli ve bir olasılık kararsızlığa doğru giden bir ülkesini kargaşa ve iç savaşa sürükleyen bir despot. 23 Haziran herşeyin sonu ve yeni bir başlangıç olabir.

23 Haziran Sonuçları Darbe Getirir mi ?

Erdoğan Kendi Sonunu Hazırladı

Karşı cephe olarak adlandırdığı, CHP’nin adayı olarak politikada yeni bir surat olan Ekrem İmamoğlu, hemen hemen müthiş bir yarış götürdü. İmamoğlu, mahalli mevzulara yoğunlaştı. Erdoğan ve yardakçıları bu tercihlerin ulusal meseleler, dış komplolar, terörizm, Suriye ve bir ekip su, erişim ve cılız kamu hizmetleri ile alakası olmayan mevzulara dair olduğunu öne sürerken İmamoğlu, bu mevzularda Erdoğan’la kamuoyunda laf düellolarına girmekten uzak durdu.Halkın içine girdi dertlerini paylaştı.3 Ay gibi kısa bir sürede 17 Yıllık AK-pkk Çetesini ve ERDOĞANI resmen çökertti.Nitekim, stili kazandıktan sonrasında göreve geldiği Belediye Başkanlığı’nı yürütmesine izin verilen birkaç hafta arasında İmamoğlu, Belediye Meclisi toplantılarını tüm çıplaklığı ile kamuoyuna açtı ve özellikle mahalli, belediye ile ilgili meselelere yoğunlaşmaya çalıştı.Ve AK-pkk‘nın yolsuzluk ve soygunlarını günyüzüne çıkarttı.

23 Haziran Sonuçları Darbe Getirir mi ?

ABD Erdoğan’dan 17 Yıl Sonra İmamoğlu İçin Kolları Sıvadı

23 Haziran da Erdoğan kazansa dahi bu bir Pirüs Başarısı olacak. Ulusun geniş kesimlerinin gözünde bu başarı gayrimeşru ve silik görünecek. Ayrıca seçmenin önemli bir kısmının gönlünü şimdiden fetheden İmamoğlu’nun bireyinde kendisine sağlam ve popüler bir rakip yaratmış olacak. İmamoğlu, mağduriyeti esasında partisinin ulusal liderliğine de adaylık koyabilir.23 Haziran ‘da Aslında Erdoğan KENDİ AYAĞINA SIKACAK.

ERDOĞAN İstanbul’u kaybetmemek için herşeyi yapar.Bunun en büyük göstergesi 15 TEMMUZ Projesi idi ve Türkler bu zokayı yuttuğu gibi gelecek zokayı da yutacaktır.

CIA’UŞAĞI; HENRİ BARKEY

Paylaş
error0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Login

Register | Lost your password?